İddiaya göre, E.K, 100. Yıl Mahallesi'ndeki arkadaşının evinden, R.K, A.Y. ve E.Y. tarafından zorla çıkarılarak otomobile bindirildi. Kadını ormanlık alana götüren 3 zanlı, burada saatlerce tuttukları E.K'yi darp etti.

Hastaneden darp raporu alan kadın, karakola giderek şikayetçi oldu.

Olay, 100. Yıl Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, E.K. (28) isimli kadın, eski erkek arkadaşı R.K. ile arkadaşı A.Y. ve E.Y., tarafından zorla bindirildiği otomobilde darp edildi. Karıt köyü mevkisinde ormanlık alanda araçtan indirilip başına silah dayanılarak ölümle tehdit edilen E.K., kaçarak kurtulmayı başardı. 

E.K.'nin şikayetinin ardından Karabük İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "kasten yaralama", "konut dokunulmazlığının ihlali", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından şüphelileri gözaltına aldı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

zorbalar-is-basinda1

Dehşeti yaşayan E.K., "5-6 el silah sesinden sonra pencereden baktım. R.K.’ye ait siyah renkli 34 plakalı otomobili gördüm. Evde olduğumu anladılar. 5 dakika sonra kapıya kurye kılığında biri geldi. Arkasından gelen E.Y., zorla içeriye girdi. Beni kolumdan tutarak zorla otomobile bindirdiler. Otomobilde darp edildim, İndirildiğim ormanlık alanda da darp sürdü. R.K., silahını kafama doğrultarak 'söylemek istediğin bir şey var mı?’ diye sordu. 'Söylemek istediğim bir şey yok, yapmak istediğin şeyi bir an önce yap' dedim. Silahının şarjöründeki mermileri kontrol etti. Bir mermi bu sırada yere düştü. Mermiyi alıp kendisine verdim. Bir tane çukuru göstererek, 'seni oraya gömeceğim' dedi. Daha sonra tekrar bindirildiğim araçtan inerek kaçmaya başladım. Bir noktada saklandım ve aracın gittiğinden emin olunca Kastamonu yolu tarafına doğru yürüyerek ellerinden kurtuldum. Hastanedeki tedavimin ardından R.K., E.Y. ve tanımadığım kurye kılığındaki kişiden şikayetçi oldum" dedi.

Editör: Haber Merkezi