A Milli Kadın Voleybol Takımının CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası final maçının heyecanı Safranbolu Belediyesi tarafından Misak-ı Milli meydanında kurulan dev ekranla yaşandı. 

Safranbolu Belediyesi tarafından A Milli Kadın Voleybol takımının Avrupa Şampiyonası final maçı için Misak-ı Milli meydanında dev ekran kuruldu. Genç yaşlı yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile final maçının heyecanını yaşamak için meydanı doldurdu. Safranbolu Belediyesi tarafından maç izlemeye gelen vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı ve patlamış mısır ikramında bulunuldu. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse alanı dolduran yaklaşık 2 bin kişi ile birlikte A Milli Kadın Voleybol takımının final maçını takip etti. Alkış tutan ve sloganlar atan vatandaşlar milli takımın aldığı sayılar karşısında büyük sevinç yaşadı. 

Elif Köse: “Ve yine Türk kadını başardı!”

Maçın ardından vatandaşlara hitap eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse şunları söyledi: “Sevgili Safranbolu! Sizinle bu heyecanı yaşamak çok büyük mutluluktu benim için ve yine Türk kadını başardı! Türk kadınının gücünü tekrar bütün dünyaya ispatlamış olduk. Teşekkürler filenin sultanları!”

CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası final maçında A Milli kadın voleybol takımının Sırbistan’ı 3-2 mağlup etmesi ile birlikte meydan coşku seline büründü. Galibiyet oyun havaları, araç konvoyları ve havai fişek gösterileri ile kutlandı.


 

Editör: Vasfiye Yılmaz Tunç