Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Cengiz Ünal, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Altuntepe; İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal;

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile proje ortağı olduğumuz Lavanta Kokulu Safran Bahçesi Projemizde yaklaşık 50 dönüm bir arazi üzerine hem lavanta hem de safranı buluşturarak çok güzel bir proje gerçekleştiriyoruz.

Proje kapsamında da bir tane de çok amaçlı bina inşaa ettik. Bu projenin amacı hem Safranbolu’da yeteri kadar hasatı yapılamayan orijinal Safranbolu safranın üretim kapasitesini arttırmak hem de Safranbolu’ya gelen turistlerin daha fazla zaman geçirmesini sağlamaktır. 

Projemiz gerçekleştirilirken bizlere İl Özel İdaremizin de büyük destekleri olmuştur. İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci Bey nezdinde İl Özel İdaremize şükranlarımızı sunuyoruz.

Projemiz henüz nihayete ulaşmadı geri kalan eksiklerimiz için kendilerinin desteklerini istedik. Bu proje hepimizin projesi, Safranbolumuzu ileriye taşıyacak her türlü projede beraber hareket etmekten mutluluk duyacağız. Proje kapsamında canla başla çalışan Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. 

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen; “Nazik ziyaretlerinden dolayı Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ediyorum. Safranbolu’da çok güzel bir proje inşa edilmektedir bu proje için biz de elimizden gelen desteği vermekteyiz ve bundan sonra da destek olmaktan mutluluk duyacağız. Güzel dilekleri için Safranbolu Ticaret ve Sanayi odasına teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Editör: Vasfiye Yılmaz