Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyet, milletimizin maddi ve manevi tüm varlığını ortaya koyarak hürriyetinden taviz vermediği bir Kurtuluş Savaşı mücadelesinin sonucudur. Cumhuriyetimizin 100. yılı ile birlikte başlayacak olan Türkiye Yüzyılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, şehit ve gazilerimizin fedakârlık ve kahramanlığına layık olacak şekilde geleceği inşa etmek büyük vazifelerimizdendir. 

Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusu ve gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde, büyük bir heyecanla Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına adım atmanın sevincini yaşıyoruz. Çok aydınlık yarınlar bizleri bekliyor. Karabük Üniversitesi olarak Türkiye Yüzyılını inşa etmek, Türkiye Yüzyılını inşa edecek nesilleri yetiştirmek, tüm dünyada aklı, vicdanı, merhameti, adaleti, bilimi, kalkınmayı, ilerlemeyi, barışı, kardeşliği tesis etmek ve insanlığa daha iyi bir miras bırakmak için hiç durmadan çalışacağız. Amacımız, ‘Yeni Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna Karabük Üniversitemizi, Karabük’ü ve ülkemizi en güçlü şekilde taşımak için her zamankinden daha fazla çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.” 

Editör: Özenay Kahriman