AK Parti İl Başkanı Salt, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" dolayısıyla yayımladığı mesajında, bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne kavuşmanın gurur ve heyecanının yaşandığını belirtti.

Salt, “Cumhuriyet; ülkemizin, milletimizin ve devletimizin birliğinin en büyük tezahürü, bu topraklardaki ilelebet varlığımızın teminatıdır.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında yeni yüzyıla adını altın harflerle yazdırdığını ifade eden Salt, Türkiye Yüzyılının başladığını vurguladı.

Salt, yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde milletimizin istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkarak bağımsızlığından, millet iradesinden ve milli egemenlik ilkesinden ödün vermeyeceğini dünyaya ilan ettiği Cumhuriyetimizin İlanının 100’üncü yıl dönümünü ülkemizin dört bir tarafındaki tüm vatandaşlarımızla birlikte büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Bundan bir asır önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizi korumak, vatanımıza sahip çıkmak için aynı ruh ile mücadelemizi hep omuz omuza sürdürerek nice zorluklara göğüs gerdik, nice badireler atlattık.

Millet olarak tarihi mücadelelerle, şanlı zaferlerle, kahramanlık destanlarıyla, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularına sımsıkı sarılmamızla bugünlere geldik.

İmkânsızlıklara ve çeşitli zorluklara rağmen milletimizin fedakârlığı, cesareti ve kahramanlıklarıyla kurulan Cumhuriyetimiz bize şanlı ecdadımızın olduğu kadar evlatlarımızın da emanetidir. Bu emanete sahip çıkarak Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza etme görevi bugün her birimizin en önemli sorumluluğudur. Milletimiz bugünlere nasıl geldiğini asla unutmayacak, şanlı mazisine ve aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecektir.

Tarihimizden aldığımız kuvvet, sahip olduğumuz güçlü irade ve sarsılmaz inancımızla bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, “Türkiye Yüzyılı” vizyonumuz doğrultusunda her alanda ortaya koyduğumuz hedeflere doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

Türkiye Yüzyılı bizim için yalnızca bugünden ibaret değildir, geçmişle geleceği buluşturan bir anlayıştır. Birikimle yeni hedefleri bir araya getiren kuşatıcı bir vizyondur. Kökleriyle toprağa, dallarıyla ufka uzanan Cumhuriyetimizi değerleriyle korumak milletimize nice şanlı zafer kazandıran dik duruşumuzla ve sağlam irademizle mümkündür. Türkiye Yüzyılını barışın, gücün, istikrarın, kalkınmanın, istiklalin, istikbalin, değerlerin yüzyılı haline getirmek için milletimizin her bir ferdine düşen çok çalışmaktır.

Cumhuriyet, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak, içeride ve dışarıda güvenliğimize, birlik ve beraberliğimize tehdit oluşturanlara karşı dimdik durmaktır. Cumhuriyet, yurdumuzun dört bir köşesine hizmet götürmek, Türkiye için aşkla çalışmak, eser ve hizmet üreterek gönüllere girmektir. Cumhuriyet, kahramanlarımızın yere düşürmemek için mücadele ettiği ay yıldızlı şanlı bayrağımızı daima en yükseğe taşıma kararlılığıdır.

Bu aziz vatanın bir evladı olarak, topraklarımızın her karışını mübarek kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizi rahmetle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Harbimizin tüm kahramanlarını minnetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canıgönülden kutluyorum.”

Editör: Özenay Kahriman