Karabük'te kuvvetli fırtınanın elektrik kesintilerine neden olmasıyla, elektrik dağıtımından sorumlu Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ) bölgedeki kavşak noktalarda hazır bekleyen saha ekipleriyle, arıza onarım çalışmalarına koyuldu.

Başkent EDAŞ, Batı Karadeniz’de geçen hafta Zonguldak’ta etkili olan fırtınanın ardından, yeni bir fırtınaya işaret eden meteoroloji tahminleri uyarınca hazırlıklarını tamamlamıştı.

Kuvvetli fırtınanın Cumartesi gecesinden itibaren tüm bölgede etkili olmasıyla, Başkent EDAŞ’ın teyakkuzdaki 1.155 çalışandan oluşan afet ekibi, önceden intikal ettiği stratejik noktalardan onarım çalışmalarına hızlıca başladı.

Güçlü Koordinasyona Devam

Kış öncesi yatırımları, afetle mücadelede tecrübeli yönetimi ve uzman saha ekibi ile Batı Karadeniz’deki müşterilerinin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için yoğun bir mesai yürütüyor. 

Başkent EDAŞ, olumsuz hava koşulları ve afetle mücadele kapsamında tüm tedbirleri alırken, kamu kurumları ve paydaşları ile iş birliği içerisinde çalışmaya devam ediyor. 

Şirket, illerdeki valilik, belediye, hastane, emniyet ve şehrin su ihtiyacının karşılandığı baraj gibi kritik noktaların enerji ihtiyacında kesintiler olmaması için yoğun çaba gösteriyor. Ayrıca, sahada AFAD, İtfaiye, Karayolları, Orman Genel Müdürlüğü gibi tüm ilgili paydaşlarla da iş birliğini sürdürüyor.

Editör: Vasfiye Yılmaz Tunç