CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Umut Akdoğan, Karabük CHP İl Teşkilatı'nı ziyaret etti.

CHP'li Akdoğan, burada bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda önce CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay konuştu.

CHP Milletvekili Akay, "28 Mayısta son noktayı koymamız gerekiyor en ufak bir şüphemiz yok 28 Mayısta halkımız gereken cevabı verecektir tek parti iktidarını devirim parlamenter sisteme geçip Millet İttifakı ile beraber hareket edip hür, demokratik, hak, adalet, içerisinde yaşayacağımız bir ortama geçişi sağlayacaktır." dedi.

Ardından Türkiye'nin yeniden ayağa kalkmaya ihtiyacı olduğunu dile getiren Umut Akdoğan, "Yeni bir yüzyıla hazırlanıyoruz. Hazırlandığımız yeni yüzyıla umut aşıladık, barış aşıladık, kardeşlik aşıladık. Böyle olmaya da devam edeceğiz. Biz bugün milletvekili olarak buradayız ama pazartesiden sonra iktidar partisinin milletvekilleri olarak bulunacağız." dedi.

Akdoğan sözlerine, "Bizi Milliyetçiliğimizle sınamaya kalktılar, bizi terör örgütleriyle bağdaştırmaya kalktılar. Siz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisini terör örgütleriyle aynı sayfaya yazmaya kalkarsanız biz o sayfayı yırtar yüzünüze fırlatırız. 

Biz kimiz? Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisiyiz. Biz bebek katili terör örgütünün silahlı saldırı düzenlediği tek lider olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin neferleriyiz. Biz yaptığımız ittifakta masanın etrafında oturan her bir genel başkanın şanlı, şerefli, onurlu hizmetleriyle ittifak protokolünü imzalamış bir partinin neferleriyiz." diyerek devam etti.

TRT ÖCALAN'IN KARDEŞİNE MİKROFON UZATTI

"TRT, Erbil'e kamera gönderdi ve bölücü terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'a mikrofon uzattı. 2019 seçimlerinde Binali Yıldırım'a İstanbul Belediyesi seçimleri için oy istedi. Kardeşi TRT'nin mikrofonlarından Adalet ve Kalkınma Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına oy isterken, bir taraftan İmralı'ya da kağıt kalem gönderdiler, mektup yazdırdılar. Kime? Apo'ya. Ona da dediler ki: 'Bir mektup yaz, Binali Yıldırım'a ve AK Partiye oy iste.' Bunu yapanlar Oslo'da pazarlık masasına oturmuştu, Dolmabahçe'de birileriyle mutabakata varmıştı ve bunu yapanlar Habur'a çadır mahkemeler kurmuştu."

ERDOĞAN TEKRAR CUMHURBAŞKANI OLURSA 10 MİLYON MÜLTECİ DAHA GELECEK

Mülteci sorununa da değinen Akdoğan, "Çocuklarımızı anneannesiyle , babaannesiyle, dedesiyle parka gönderemez durumdayız, sokaklarımız güvenli değil." diyerek başladığı sözlerine, "Ankara'nın göbeğinde tek başımıza yürürken çekiniyoruz. Nereden Suriyeli çıkacak, nereden Afganlı çıkacak, nerden bir Pakistanlı çıkacak bilmiyorsunuz. Allah kimsenin ülkesine savaş vermesin, Allah kimsenin ülkesine bomba yağdırmasın, Allah kimsenin ülkesinde silahları konuşturmasın. Belki bizim ülkemizde böyle bir şey olsaydı bende iki çocuğumu ve karımı alıp bir yere götürmek zorunda kalırdım ama 2 şey yapardım;
-Vatan savunması için bu topraklarda kalırdım.

-Ülkemde savaş bittikten sonra çoluğumu çocuğumu eşimi alır bu topraklara gelirdim.

Şimdi bu arkadaşlar için ülkelerine dönme vakti geldi geçiyor. Eğer bir daha Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa bir 10 milyon mülteci daha bu ülkeye gelecek." diye devam etti.

SANDIKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

"En kısa zamanda bu misafirleri ülkelerine geri göndereceğiz. Avrupa çok istiyorsa açarız kapıları buyursunlar gitsinler. Cumhurbaşkanının 'Eğer Avrupa huzur içinde yaşıyorsa, biz bu mültecileri ülkemizde tuttuğumuz içindir' lafını da tarihin karanlık sayfalarına kara leke olarak yazıyorum. Pazar günü inşallah bir seçim yapılacak. Sükunet içerisinde Genel Başkanımızın önemli bir farkla seçimi alacağını düşünüyorum. Sandık başına gitmeyen seçmenlerimizin de sandığa gitmelerini istiyoruz. Diğer adaylara oy verip te ikinci tura kalamayan seçmenlerimizi de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermeye davet ediyoruz."