Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Belediye Başkanı Elif Köse, Kaymakam Şaban Arda Yazıcı ve  Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık da katıldı. Başkan Köse ve Kaymakam Yazıcı, merkezde eğitim gören öğrencilerle sohbet ederek, onların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Etkinlik kapsamında, öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler sunuldu. Öğrenciler, binbir emekle çalışarak sahneledikleri dans, müzik, tiyatro ve şiir gibi gösterilerle izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Gösteriler, büyük beğeni ve alkış topladı.

Başkan Köse, yaptığı açıklamada, öğrencilerin gösterilerine hayran kaldığını ve onları tebrik ettiğini söyledi. Köse, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe katıldık. Binbir emekle çalışıp, sahneledikleri güzel gösterileri için Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ailesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Bu merkezde eğitim gören öğrencilerimiz, bizlere engellerin aşılabileceğini ve hayata tutunabileceğini gösterdiler. Onların mutluluğu ve başarısı bizim de mutluluğumuz ve başarımızdır. Belediye olarak, onlara her zaman destek olmaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaymakam Yazıcı da, öğrencilerin gösterilerini takdir ettiğini ve onlara başarılar dilediğini belirtti. Yazıcı, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve haklarına dikkat çekmek için önemli bir fırsattır. Bizler, devlet ve belediye olarak, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve topluma kazandırmak için çalışıyoruz. Bugün burada gördüğümüz öğrencilerimiz, engellerini aşarak başarılı bir şekilde eğitim alıyorlar. Onlar, bizim gurur kaynağımızdır. Onlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etkinlik, öğrencilerin Başkan Köse ve Kaymakam Yazıcı’ya çiçek takdim etmesiyle sona erdi.

Editör: Vasfiye Yılmaz Tunç