Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Yeni Anayasa Genel Değerlendirme Çalıştayı”na katılım sağladı.

Rektör Kırışık, “Yeni Anayasa yapım sürecinde Karabük Üniversitemizi Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde yapılan Çalıştay’da temsil ettik. Yeni Anayasa ile ilgili çalışmalarımızı ilgili aktörlere sunduk” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum başkanlığındaki “Yeni Anayasa Genel Değerlendirme Çalıştayı” Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı.
Çalıştaya, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ile TBMM temsilcileri, yargı mensupları, akademisyenler, medya mensupları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve uzmanlar katıldı.

“Yeni Anayasa Genel Değerlendirme Çalıştayı”nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında insan haklarına dayanan, hukukun üstünlüğünü esas alan, devletin görevlerini belirleyen ve insan onurunu koruyan yeni, demokratik, sivil bir anayasa hedeflerinin olduğunu belirtti.

Çalıştayın açılışında konuşan Uçum, bugüne kadar 11 çalıştay yaptıklarını, bugünküyle Hukuk Politikaları Kurulu olarak bu sürece fikri katkı yapma görevini tamamlayacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Yeni Anayasa Genel Değerlendirme Çalıştayı”na katılan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Üniversitesinin bir yükseköğretim kurumu olarak hukuk, demokrasi ve toplumsal meselelere katkı sağlamak adına üstlendiği sorumlulukları bir kez daha vurguladı. Yeni Anayasa süreci ile ilgili yaptığı çalışmaları da ilgililere ileten Rektör Kırışık, Karabük Üniversitesi olarak ülkedeki önemli hukuki ve demokratik gelişmelerde aktif bir rol oynamaya devam edeceklerini vurguladı.

Rektör Kırışık, “Yeni Anayasa yapım sürecinde Karabük Üniversitemizi Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde yapılan Çalıştay’da temsil ettik. Yeni Anayasa ile ilgili çalışmalarımızı ilgili aktörlere sunduk” dedi.

Editör: Vasfiye Yılmaz Tunç