TBMM tarihinde belki de bir ilki başlatan AK Parti Karabük Milletvekili D. Ali Keskinkılıç, oluşturduğu WhatsApp talep hattı ile ilk icraatında Karabüklülerden tam puan aldı.

0506 333 33 78 Nolu Milletvekili WhatsApp Talep Hattı oluşturan Keskinkılıç, online video bağlantısı ile Ergün Başkaya’nın Ankara’dan doğru canlı yayın konuğu oldu.

“Seçmenlerimizin en çok talep ettiği konulardan bir tanesi milletvekillerine ulaşmak istiyorlardı, bizde her zaman ulaşılabilir olacağız dedik.” Diyen AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Zaman zaman toplantılarımız oluyor, o sırada telefonlara bakamıyorsunuz. Vatandaşın acil işi oluyor, bizde bu nedenle WhatsApp hattı kuralım, seçmenimizde 24 saat bize ulaşabilsin. Şu anda da WhatsApp hattının da çok verimli olduğunu da görüyorum seçmenlerimizde bize rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Üç gün içinde 2 Bin 500 talep gelmiş. 2 Bin talebe arkadaşlarımız dönüş yaptı. En güzel yanı da şu; Gelen taleplerin en çoğu da teşekkürdü. Karabüklü seçmelerimiz bu kadar ulaşılabilir olacağına bize inanmamıştı, gördük ki ulaşılabilir olunuyormuş. Çok fazla teşekkür talebi var. Teşekkür talebinden sonra da en fazla iş talebi var. Talepten çok görüşlerini bildiren, köydeki derdini anlatan talepler var ve her konu var. Telefonlar arkadaşların ellerinde acil konulara hemen cevap vermeye çalışıyorlar. Şu anda TBMM'de bu uygulamayı bildiğim kadarıyla yapan yok, bunu ilk defa biz denemiş olduk.”

BÖLGEDEN, KABİNEDE ÜÇ BAKAN YER ALDI

Yeni oluşan Bakanlar Kurulu Kabinesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Milletvekili Keskinkılıç, bölgeden kabineye üç ismin bakan olarak girdiğinin altını çizdi.

“Yeni oluşan Bakanlar Kurulunda Karabük'ü şanslı görüyorum.” Diyen Keskinkılıç, “Alparslan Bayraktar'ın Enerji Bakanı olmuş olması, Karabük'ü ve Kardemir'i iyi bilen birisinin bakan olması, bizim için büyük bir avantaj. Bölgemizden Bartın Eski Milletvekili Yılmaz Tunç Bey'in Adalet Bakanı olması, Karabük'ü iyi bilen birisi onunda bakan olması bizim için büyük bir avantaj. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonulu. O da bizim hemşerimizdir, onun da Tarım ve Orman Bakanı olması Karabük açışından gurur vericidir. Ben bakanlar kurulunda Karabük'ün 3 tane bakanı olduğunu görüyorum, bu bizim için son derece kıymetli.” Diye konuştu.

KARDEMİR’E YAPILAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI ATAMASI YERİNDE BİR ATAMADIR

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı görevinden ayrılan Prof. Dr. İsmail Demir'in Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmasını çok önemsediğini de belirten AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, “İsmail Demir'in Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı olması, Kardemir için yeni bir vizyondur. Sayın Demir ile atanır atanmaz görüştüm. Karabük'e yeni bir vizyon katacaktır kendisi. Kardemir ve Karabük açısından savunma sanayisinin ihtiyaçlarının karşılaması açısından da inanılmaz bir avantajdır. Sayın İsmail Demir Türkiye'nin en büyük projelerini gerçekleştirmiştir. Milli gemilerin yapımı, helikopter projesi, uçak projesi, Altay Tank projesi gibi zamanında Türkiye'nin en büyük savunma sanayi projelerini gerçekleştirmiştir. Başarılı biridir kendisi ve proje esaslı çalışır, iş yapmayı sever. Bu Karabük vizyonu açısından yeni bir soluktur ve ben bunu Karabük'ün yeni yüzyılı için önemli bir adım olarak görüyorum. Karabük'te yeni vizyon, yeni bir dönem başlayacak diyorum.”

KARDEMİR’E İŞÇİ ALIMLARI YAKINDA BAŞLAYACAK

Karabük Net Haber Sorumlu Editörü Ergün Başkaya’nın “Seçimden önce Kardemir'in 600 işçi alacağı Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmıştı, alımlar ne zaman başlayacak?” sorusunu da Keskinkılıç, “Alımlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Özellikle emekli olacak işçilerimizle ilgili de onların çocuklarıyla ilgili bilgiler toplanıyor. Kardemir Yönetimi tarafından hızlıca bitecek çalışma son aşamaya geldi.” Diye cevapladı.  

Taşeronda çalışan işçilerin Kardemir’de kadroya geçmesi ile ilgili de soruyu da cevaplandıran Milletvekili Keskinkılıç, şu açıklamayı yaptı;

“Bu konu hakkında seçim zamanı Kardemir yönetimi ile ve işçi sendikamızla beraber bir çalışma yaptık, ısrarımızda belirttik. Taşeron işçilerimizin özellikle vagon tahliye, kokta, seramikte çalışan işçilerimiz daha doğrusu toplu sözleşme işine dahil edilmesi, kadrodan önce sendikalı olmakta ısrar ediliyor ve bu konuda bizde ısrar ediyoruz. Bu süreci de takip ediyoruz. İnşallah olumlu netice alırız.”

KBÜ REKTÖRÜ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ATANACAK

“Karabük Üniversitesi’nin yeni Rektörü'nün de çok kısa sürede atanacağını ifade eden Keskinkılıç, Kardemir'de değişim meydana geldi, Üniversitedeki hocamız veda ziyaretinde bulundu, inşallah bir hafta içerisinde yeni rektörüne de üniversitemiz kavuşacak.” Diyen Ali Keskinkılıç, “Karabük Üniversitesinin yeni Rektörü Karabüklü mü olacak?” sorusuna ise “Göreceğiz, hep beraber bakacağız ve göreceğiz. Karabük Üniversitesinde de yeni bir dönem başlayacak. Yenilenmiş bir Karabük'ü hep birlikte göreceğiz.” Dedi.

KESKİNKILIÇ’IN DANIŞMANLIKTAN, MİLLETVEKİLLİĞİNE GİDEN YOLU

2002 -2012 yıllarında Milletvekili danışmanlık görevi yaptığı TBMM’de şimdi Milletvekili olarak bulunan D. Ali Keskinkılıç, “Şimdi hayırlı olsun ziyaretleri var yoğun bir şekilde, tabi bu arada seçim zamanında söz verdiğimiz konular var, onları takip etmeye devam ediyoruz. Bakanlarımız değişti, en azından bir iki haftaya kadar brifinglerini almış olurlar, ondan sonrada Karabük sorunlarını takip edeceğiz. Bu arada da görüşmelerimizi yapıyoruz, işimize gücümüze bakıyoruz, vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Seçimde söz verdiğimiz konular var. Ben dün Sanayi Bakanlığında OSB Genel Müdürüyle Eskipazar OSB'nin alt yapı ihalesini konuştum, onlarda hazırlıklarını tamamladıklarını söylediler. Bakanımıza da brifingimizi de sunduktan sonra da inşallah orayı hızlıca yapacağız. Sağlıkla ilgili sorunlar var, onlara da bakacağız. Karabük'ün işine, gücüne bakacağız yani.” Diye konuştu.

“Biz ulaşılabilir olamaya devam edeceğiz, siz bize ulaşacaksınız. Bizde sizler için gayret gösterip, uğraşacağız.” Diyen Milletvekili Keskinkılıç, “Karabük'te yüz yüze temaslarımız devam edecek. Cuma günü Karabük'te olacağız, programlara katılacağız. Meclis Başkanımızı bugün seçeceğiz, sonra da Karabüklülerle de birlikte olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu dönemin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni Karabük, yeni Kardemir, yeni üniversite başlıyor hepinize teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Ergün Başkaya