Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden Hakan Peker, önümüzdeki yerel seçimlerde Karabük’ün Safranbolu ilçesinden Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyacağını açıkladı.

İlk açıklamayı Odatv'ye yapan Peker, neden siyasete atıldığını anlattı.

Odatv’den Deniz Gezginci’ye bir röportaj veren Türk pop müziği sanatçısı Hakan Peker, önümüzdeki yerel seçimlerde Safranbolu’dan kesin belediye başkan adayı olacağını açıkladı.

Peker, şu anda hangi partiden aday olacağının belli olmadığını ama hiçbiri olmazsa, bağımsız adaylığını koyacağını belirtti.

Odatv’den Deniz Gezginci’nin “Geçtiğimiz günlerde basında Safranbolu’dan Belediye Başkanlığına adaylığınızı koyacağınıza dair haberler çıktı. Öncelikle neden Safranbolu ve bu iddialar doğru mu?” sorusuna şu cevabı verdi;

“Bu iddialar doğru. Benim annem Eflanili. Eflanili de Karabük’ün bir ilçesi. Safranbolu’da aynı şekilde öyle. Ben Safranbolu’ya çok gidip geliyorum. Yılda en az on kere gider gelirim. O yörenin çocuğuyum, o havayı teneffüs ettim orada çok arkadaşım var.

Safranbolu Dünya Miras Kenti olduğu için hakkettiği yerde olduğunu düşünmüyorum. Orayı sanat ve kültür adına çok daha iyi bir yerlere taşıyarak, turizm adına çok popüler hale getirerek, oraların ekonomisini canlandıracağıma ve orada kültür-sanat adına çok doğru şeyler yapacağımıza inanıyorum.

Orası Kapadokya’nın yüzde elliler gibi bir popülerliğini sağladığı anda biz oraya rahat 30-40 milyon turist getiririz.  Bu da esnafın rahatlaması, halkın nefes alması ve orada kültürel faaliyetlerin artmasıyla her anlamda oradaki insanların rahat edeceğini ve çok daha kaliteli yaşam biçimlerine sahip olacaklarını düşünüyorum. Bu radikal projelerin parayla alakası yok. Fikir ve uygulamayla ilgili bir şey. İlk defa da bu konuyla ilgili, neler yapabileceğim ile ilgili açıklamayı size yapıyorum. Tabii bunlar yapmak istediklerimin sadece birkaçı. O yüzden Safranbolu’yu istiyorum. Yoksa farklı bir yerin belediye başkanı olmak adına bir isteğim yok. Seni Safranbolu’ya Belediye Başkanı yapmayalım da şuradan gir oradan başkan ol deseler onu kabul etmem. Ben özellikle Safranbolu halkıyla bütünleştiğim, oranın halkıyla bir şey yapmak istediğim için orayı seçtim. Ve arkamdan ‘hadi’ diye de olumlu bir itme var.”

HANGİ PARTİDEN ADAY OLACAK?

Hangi partiden aday olmayı düşündüğü ile ilgili açıklamada bulunan Peker, şu anda bazı siyasi partiler ile görüşmelerin devam ettiğini, olmazsa bağımsız aday olacağını ifade ederek şunları söyledi;

“Şu anda özellikle görüştüğümüz bir parti yok. Bir takım ufak tefek görüşmeler oluyor ama direk ben yapmıyorum bu görüşmeleri daha çok yakınlarım, arkadaşlarım o işle ilgileniyorlar.

Şu an bir parti ile görüşmek için erken. Belki bir partiyle seçime gidebiliriz belki de partiyle olmazsa bağımsız girebilirim. Ama her şekilde önümüzdeki yerel seçimlere gireceğiz.”