Süleyman Ö. idaresindeki otomobil, Karabük-Ankara kara yolu Cumayanı köyü yakınlarında, Mukadder A. yönetimindeki ciple çarpıştı.

Kazada otomobil sürücüsü ile yanındaki Sevim Ş, Yeter Ö. ve Kader Ö. ile cipteki Zeliha A, Hayrullah Ç. ile Beyaz Ç. yaralandı.

Kaza, Karabük-Eskipazar karayolu Cumayanı köyü mevkiinde meydana geldi. Süleyman Özkök idaresindeki otomobil, yola aniden çıkan eşeğe çarpmamak için yavaşlayan Mukadder Akıncı yönetimindeki cipe arkadan çarptı. Kazada otomobilde bulunan Süleyman Özkök, Yeter Özkök, Kader Özkök, Sevim Şen, Zeliha Akıncı, Hayrullah Çetin ile Beyaz Çetin yaralandı. 

İhbar üzerine olay yerine trafik polisleri, jandarma ve 112 ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

Cip sürücüsü Mukadder A, gazetecilere, yolun ortasında eşek görünce yavaşladığını belirterek, arkasından gelen ve duramayan otomobilin de kendilerine çarptığını söyledi.

Editör: Haber Merkezi