Karabük'te damadını tüfekle vurarak öldüren kayınpeder tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, dün akşam saat 20.30 sıralarında Aydınlıkevler Paladede Caddesi'nde meydana geldi. Aralarında daha önce yaşanan bir husumet sonrası kayınpederinin evini kundaklayarak yakan ve ayrıca aracına zarar verdiği gerekçesiyle 6 Haziran'da tutuklanan Ü.Y., geçtiğimiz perşembe günü görülen mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra kayınpederini tehdit ettiği iddia edilen Yarbaşı, ağabeyi Önder Yarbaşı ile birlikte akşam saatlerinde yeniden kayınpederinin evinin önüne gitti.

Burada damadının evinin etrafında gezdiğini gören N.Y. (53), kendisine zarar vereceğini düşünerek damadı Ü.Y. ve abisi Ö.Y.'nin evinin 2. katındaki balkonundan tüfekle ateş açtı. Vücutlarına isabet eden saçmalar sonrası kanlar içinde kalan Ü.Y. ve Ö.Y. çevreden yetişen vatandaşların yardımıyla araçla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Vücuduna isabet eden saçmalar sonrası ağır yaralanan Ü.Y. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yaşanan olay sonrası polise teslim olan ve gözaltına alınan kayınpeder N.Y. ise emniyetteki işlemlerinin ardından Karabük Adliyesine sevk edildi. Burada savcılıkça ifadesi alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen N.Y., tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Editör: Vasfiye Yılmaz