Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Uygulama ve Üretim Birimi tarafından üretilen Ata Tohumu (maniye) fideleri vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Belediye Başkanı Elif Köse ve CHP Karabük Milletvekili adayı Cevdet Akay ile Abdullah Çakır'ın da katıldığı etkinlikle vatandaşlara dağıtılmaya başlanan fidelerin kısa sürede ürün verdiği ve bakımının kolay olduğu belirtildi.

Yazıköy'de bulunan ve her geçen gün büyüyen, üretimi artan serada dağıtımı bizzat yapan Başkan Elif Köse, üretim biriminin bir fabrika gibi çalıştığını, neredeyse her çeşit sebzenin yetiştirildiğini söyledi.

Otuz beş Binin Üzerinde Fidemiz Hazır

Serada ayrıca çeşitli il ve ilçelerden de çok sayıda tohumun bulunduğunu kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Tohumlar burada oluşturulan 'Tohum Bankası'nda muhafaza ediliyor. Bununla birlikte 35 binin üzerinde de maniye fidesi elimizde mevcut. Maniye ilçemizle özdeşleşmiş bir domates türü. Biz ürettiğimiz bu fideleri vatandaşlarımızla da paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.
 
Sera da yalnızca sebze değil pek çok çeşitte çiçeğinde yetiştirilerek belediye bütçesine katkı sağladığını kaydeden Başkan Köse "Üretmeye devam edeceğiz" dedi.

Belediyenin çalışmalarından memnun olduklarını belirten vatandaşlar ise, "Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Safranbolu Belediyesi'ni rutinden çıkarıp, üreten bir belediyeye dönüştürdü. Gerek ihtiyaç sahibine destek olmak gerekse ürettiğini paylaşmakla sosyal belediyeciliğin nasıl olacağını da göstermiş oldu. Bir kez daha teşekkür ediyoruz" diyerek görüşlerini bildirdiler. 

Editör: Haber Merkezi