Türkiye’nin en önemli illüstrasyon sanatçılarından Alpgenart instagram sayfası Safranbolu tarihinin ilk kadın Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100 kişiyle birlikte oynadığı zeybek oyununa, Atatürk ana temalı yapay zeka tasarımında ünlü sanatçılar ve bilim insanları ile birlikte yer verdi.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Safranbolu halkının teveccühünü kazanarak Safranbolu tarihinin ilk kadın Belediye Başkanı olarak seçilmişti. Göreve geldiği andan itibaren Safranbolu’yu Cumhuriyet ilkelerine uyarak dizayn etmeye çalışan Başkan Köse Cumhuriyet’in 100. yılına damga vuracak işlere de imza attı.

Tüm Safranbolu halkının ve sosyal medyada izleyenlerin büyük beğenisini toplayan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de severek oynadığı yöresel oyunumuzu büyük bölümü kadınlardan oluşan 100 kişi ile birlikte oynayan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin zeybek oyunu fotoğrafı Türkiye’nin önde gelen illüstrasyon sanatçılarından Alpgenart sayfasında Cumhuriyet değerlerini koruyan ünlü isimlerin yer aldığı yapay zeka görselinde paylaşılarak on binlerce beğeni aldı.

Tasarımda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında güven duyulan güç temasıyla Megastar Tarkan, Bilim insanları ve tarihçiler İlber Ortaylı, Celal Şengör, programcı ve sanatçı Oğuzhan Uğur gibi isimlerle birlikte, Türk bayraklarını gururla taşıyan vatandaşlara ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’ye yer verdi.

Safranbolu Belediyesi ve Mimar Elif Köse hesaplarından yapılan paylaşımlarla Alpgenart sayfasına teşekkür edildi.

Editör: Vasfiye Yılmaz