Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut “seçimlerde emeklilerin büyük oranda belirleyici olduğunu siyasiler nihayet bu seçimde anladılar” diyerek emekliler ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Bulut yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Karabük’ün emeklilerin yoğun yaşadığı bir yer olduğunu, seçimlerde emeklilerin büyük oranda belirleyici olduğunu siyasiler nihayet bu seçimde anladılar ve emekliye vaad üstüne vaad vermeye başladılar.

Biz senelerdir Karabük’te bunu söylüyoruz. Emeklilerin moralini yükseltelim, emekliye indiriminden, fidan dağıtımından, Çanakkale gezilerine kadar bir takım etkinlikler yaptık. Ama pandemiden bu tarafa Karabük’te başta Kardemir olmak üzere emeklimize yeteri kadar destek verilmedi ve etkinlik yapamadık.

Senelerdir Karabük’ün emeklilerin en yoğun yaşadığı illerden biri olduğunu, Karabük’te 60 bin emeklinin yaşadığını hep siyasilere söyledik. Karabük merkezde 27 bin emekli yaşamaktadır.

Seçimlerde emekli istediğini Belediye Başkanı, istediğini Meclis üyesi, istediğini İl Genel Meclis üyesi seçecek güçtedir.

Son senelerde emeklinin durumu kötüleşmiş, alım gücü düşmüş, enflasyon belini bükmüş, emekli zor geçinir hale gelmiştir.

Emekliler sadece seçimlerde değil seçimlerden sonrada hatırlanmalıdır. Çeşitli etkinlikler yapılmalı, emekliler unutulmamalıdır. 12 bin üyesi olan, emeklilerimizin hakkını sürekli savunan, dile getiren, emeklinin her derdi ile ilgilenen, emeklinin temsilcisi olan Emekliler Derneği Karabük Şubesi olarak emeklinin derdini en iyi biz biliriz.”

Editör: Özenay Kahriman