AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, AK Parti'nin kuruluşunun 22’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

PARİTİMİZ, ÜLKEMİZ İÇİN MİLAT OLMUŞTUR

Mesajında 14 Ağustos 2001'de AK Parti'nin kuruluşu ile Türk siyasetinde yeni bir dönemin başladığını vurgulayan Salt, bu tarihin ülke için bir milat olduğunu belirterek, "Karanlıktan aydınlığa doğru bir yolculuk başlatan AK Parti, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizin hedefleri, milletimizin talep ve beklentileri doğrultusunda bir rota izleyerek 22 yıldır milletimizin güvenine mazhar olmayı sürdürmektedir. 

Cumhurbaşkanımız, ülkemizin son 21 yılına damgasını vuran eser siyaseti ve zihniyet devrimiyle Türkiye'nin önündeki engelleri birer birer kaldırmış, yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve krizlerin bertaraf edilmesi noktasındaki kararlı tavrıyla güçlü bir irade ortaya koymuştur." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN SON  21 YILINA DAMGASINI VURAN PARTİ

AK Parti'nin büyük ve güçlü Türkiye hedefiyle başlayan yolculuğunu Türkiye Yüzyılı vizyonuyla taçlandırdığını aktaran Salt, şöyle devam etti:

"Milletin sesine kulak veren, teşkilatlarıyla güçlü bir bağ kuran, sahadan gelen talepleri karşılamak için büyük bir gayret gösteren partimiz, toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaçları doğrultusunda politikalar geliştirmektedir. Eser ve hizmetleriyle ülkemizin önünde yeni bir yol açan AK Parti'miz icraatçı ve reformist yönüyle Türk siyasetine mührünü vurmuş, koyduğu çıtayı daima yukarı taşımış ve kendisiyle yarışan bir siyasi hareket olarak sürekli yenilenmiştir.

Ülkeye ve millete hizmeti en büyük şeref bilen mensuplarının gayretleri, kuruluşundan bu yana partimize gönül veren yol arkadaşlarımızın fedakarlıklarıyla büyüyen partimiz, milletimize hizmet yolunda samimiyetle çalışmaya devam etmektedir."

AK PARTİ 11.5 MİLYON ÜYE SAYISI İLE EN FAZLA ÜYEYE SAHİP SİYASİ PARTİ KONUMUNDA BULUNUYOR

Salt, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 11,5 milyon üyesi ve teşkilatlarda görev alan yol arkadaşlarıyla büyük bir aile olduklarına işaret ederek şunları kaydetti:

"Ülkemize kazandırdığımız eserler ve hizmetler saymakla bitmiyor"

"AK Parti olarak şehirlerimizi ve ülkemizi yeni yatırımlarla buluştururken, sahip olduğumuz vizyon ve yeniden sağladığımız öz güvenle insanlığı ilgilendiren küresel meselelerin çözümünde ülkemizi dünyanın en önemli aktörü haline getirdik. Eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, çevreden şehirciliğe kadar her alanda tarihi nitelikte adımlar attık, milletimizin hayallerini ve asırlık özlemlerini gerçeğe dönüştürdük. Ülkemizin hedefleri doğrultusunda Türkiye'nin dört bir yanına hizmet götürürken kapsamlı reformların altına imza attık. 

"Bizim bu ülkeye daha yapacak çok işimiz, çok hizmetimiz var"

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü idrak ettiğimiz 2023 yılına, tarihi önemine uygun bir anlam yükleyerek Türkiye Yüzyılı'nı başlattık. Güçlü iddialarla Türkiye'nin yarınlarını inşa eden kadrolar olarak önümüzdeki dönemde de ülkemizin önünü açacak hamleleri birer birer hayata geçirmeye devam edeceğiz.

AK Parti'mizin kuruluşunun 22’nci yıl dönümü vesilesiyle, bugüne kadar partimizin çeşitli kademelerinde görev almış tüm teşkilat mensuplarımıza ve partimize desteğini artırarak sürdüren aziz milletimize en kalbi şükranlarımı sunuyor, bu kutlu yolda partimize nice yıllar diliyorum."

AK PARTİ'DE YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Bir seçim döneminin bitmesinin ardından hemen gelecek seçimin hazırlıklarının başladığı AK Parti'de 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için kollar sıvandı.

İlçe, İl olağan kongreleri yerel seçimlerden sonra

AK Parti'de yerel seçimler öncesi partinin ana kademesinde yapılacak değişiklikler için 7 Ekim'de 4’üncü Olağanüstü Kongre gerçekleştirilecek.

Yerel seçimlerin ardından olağan kongre süreci başlayacak.

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü 24 Ağustos'ta kutlanacak

Alınan bilgiye göre, AK Parti'de 22’nci kuruluş yıl dönümü 24 Ağustos'ta yapılacak programla kutlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, program kapsamında düzenlenecek Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı vesilesiyle partililerle bir araya gelecek.

Editör: Vasfiye Yılmaz