100. Yıl Kültür Merkezi Garajı'nda düzenlenen törende konuşan Vali Fuat Gürel, Karabük Belediyesi tarafından 60 toplu taşıma aracı alınarak Karabük'ün önemli sorunlarından bir tanesinin daha çözüldüğünü söyledi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve ekibine teşekkür eden Gürel, "Bunlar vatandaşımızın konforu için yapılan şeyler. Belediyelerimiz vatandaşlara hizmet etmek adına ne gerekirse yerine getiriyor. Karabük'ün böyle bir hizmete ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacın giderilmesi konusunda güzel bir adım oldu. Bu araçlar son model, günümüz standartlarına uygun güzel araçlar. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun." dedi.

Başkan Vergili de Karabük halkına en iyi hizmetleri ve en ucuz yaşamı sağlamaya gayret edeceklerini belirtti.

Ulaşımdaki sorunların çözülmesi adına Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün destek verdiğini ifade eden Vergili, "Karabük'te en iyi ve en ucuz ulaşımı hizmete aldık. Sizlerin layık olduğu hizmet sizlere sunulacak. Bizim görevimiz bu. Karabük'ün çehresi yapacağımız açılışlarla değişecek. Bu araçları Karabük Belediyesi bütçesiyle aldık." diye konuştu.

Konuşmaların ardından dua edildi ve kurdele kesildi.

Daha sonra protokol üyeleri yeni toplu taşıma araçlarıyla şehir tut attı.

Törene, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Editör: Vasfiye Yılmaz