Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe'nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe'nin mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk milleti, tarihindeki en büyük destanlardan biri olan Kurtuluş Savaşı zaferini bundan tam 100 yıl önce Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.

Bugün 100.yılını büyük bir heyecanla kutladığımız Cumhuriyetimiz, bize bırakılan çok önemli bir miras ve emanettir. Bizler Cumhuriyetimizi daha ileri taşıma yolundaki çalışmalarımız ve bu emanete sahip çıkma gayretimiz her zamanki azim ve kararlılığımızla sürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’in aydınlık yolunu bize açan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kahramanca canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyor; Cumhuriyetimizin 100. yılını ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum’’