AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Adayı Cem Şahin, seçim çalışmaları sırasında iki müjdeye işaret etmiş, "Önümüzdeki günlerde gerçekleşebilir." demişti.  

Müjdelerden birisi KARDEMİR'e 600 işçi alınması konusuydu. Cem Şahin'in işaret ettiği günde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KARDEMİR'e 600 işçi alınacağını duyurdu.

Şahin'in ikinci işaret ettiği konu ise Yenice ilçesine doğal gaz getirilmesiydi. 

Bu konuda da AK Parti Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile Milletvekili Adayları Ali Keskinkılıç ve Hüseyin Gündoğdu ile girişimlerde bulunan Şahin, ilk kazmanın 05 Mayıs'ta vurulacağını duyurdu. 

Daha önce anlaşma protokolünün ilgili kurum yetkilileri arasında imzalandığı doğal gaz getirilmesi çalışmalarının yarın başka bir boyuta geçeceğini vurgulayan Şahin, KARGAZ yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini, ilk kazmanın yarın vurulacağının bilgisini aldıklarını ifade etti. 

BİZLERİ SEVİNDİREN ÖNEMLİ BİR GELİŞMEDİR

Yenice ilçesine doğal gaz getirilmesi için çaba harcadıklarına işaret eden Şahin, "Sizlerin de bildiği üzere, ülkemizin kalkınması için en önemli yatırımlardan biri, enerji sektörüne yapılan yatırımlardır. Bu yatırımlar, ülkemizin ekonomik gelişimine ve sosyal yaşam kalitesinin artmasına büyük katkılar sağlamaktadır. Bu kapsamda, Yenice ilçemize doğal gaz sistemi bağlanacak olması, bizleri sevindiren önemli bir gelişmedir." dedi. 

Yenice ilçesinde doğal gazın kullanıma açılacak olması, bölgedeki ekonomik faaliyetleri canlandıracak ve sanayicilere, işletmelere ve halka büyük faydalar sağlayacağını belirten Şahin, şöyle devam etti:

"Bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte, Yenice ilçemizdeki vatandaşlarımızın doğal gaz kullanarak daha ekonomik ve çevre dostu bir şekilde ısınma ve enerji ihtiyaçlarını karşılamaları mümkün olacak. Yenice ilçemizdeki doğal gaz yatırımı, bölgenin kalkınmasına büyük katkılar sağlayacak ve bölgedeki iş imkanlarının artmasına yardımcı olacaktır. Yenice ilçemizin doğal gaz sistemi ile buluşması, ülkemizdeki enerji sektörüne yapılan yatırımların önemli bir örneği olarak da görülebilir."

BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMSINI TEMENNİ EDERİM

"Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar" diyen Şahin, şunları kaydetti:

"Bizler, bu önemli yatırımın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Özellikle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı YİK Üyemiz ve önceki dönem TBMM Başkanımız Mehmet Ali Şahin'e, geçmiş dönem milletvekillerimiz ve il başkanı ile yöneticilerimize, Milletvekillerimiz Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş'e İl Başkanımız Ferhat Salt’a teşekkür ediyorum. Bu yatırımın Yenice ilçemizdeki vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diler, bölge ekonomisine katkı sağlamasını temenni ederim."

Karadeniz Doğalgazı ile Şırnak'ta terörden temizlenen Gabar Dağı'nda keşfedilen yeni petrol rezerviyle birlikte Türkiye Yüzyılı'nın "Enerji Yüzyılı" olacağını vurgulayan Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a günlük 100 bin varil petrol üretim kapasitesine sahip petrol rezerv kuyusuna Batman'da 6 yıl önce terör saldırısında şehit edilen ve ailesi Karabük'te yaşayan öğretmen Aybüke Yalçın'ın adının verilmesinden dolayı da teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Editör: Vasfiye Yılmaz Tunç