Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den adeta şok açıklamalar geldi.

Başkan Vergili, AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt’a bir şey göstereceğini ve seçimin de biteceğini söyledi.

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili’nin son günlerde ne ima ettiği, kamuoyunda tam bir merak konusu oldu.

Vergili, geçtiğimiz hafta “AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt’ı yanıma çağırırım. Ona bir şey gösteririm, okuyunca Karabüklülerden ve benden özür diler” demişti.

Başkan Vergili, dün de Ergün Başkaya ile Seçim 2024 canlı yayın programında sözlerini daha da açarak, tekrarladı.

“Bunlar ne konuştuğunu bilmiyorlar. Bunlar hasta. Böyle saçma sapan iş yaptıkları için söylüyorum; Onların il başkanı gelecek buraya, bir şey göstereceğim, sonuna kadar bir daha böyle program yapamayacaklar. Belden aşağıya vurmaya çalışıyorlar” diyen Rafet Vergili, program sunucusu Ergün Başkaya’nın “Siz ne demek istiyorsunuz, daha açık konuşur musunuz, tehdit mi ediyorsunuz?” sorusuna ise;  “Evet tehdit ediyorum kardeşim.” Diye cevap verdi.

Başkan Vergili, şok sözlerine ise şöyle devam etti;

“Siyaset yapan adam böyle olacak. Ne diyorlar ‘gemi batırdı’ diyorlar. Mahkeme kararıyla her şeyim ispatlanmış, sigorta parasını vermemek için iftara atmış. Maliyeye kimin yaptığını, niye yaptırdıklarını biliyoruz. O tarihte davaları kazanmışım. Ben kendimin böyle olduğunu bilmesem siyasete soyunmazdım. O arkadaşlarda böyle olacak, siyaset yapacak. Ben onlara bir pislik gösteririm, caddelerde, sokaklarda gezemezler. Buradan yine söylüyorum, il başkanına buradan sesleniyorum; Bak kardeşim bu şekilde videolar yaptırma. Bu şekilde bel altı vurdurma. Bu şekilde hakaret edecek unsurlar ortaya çıkartma. Gel sana bir şey göstereyim, biz bel altı vurmuyoruz. Bu siyaset bugün biter. Burada gitsin herkes yarışına devam etsin, adam gibi yarışsın.”

Vergili, AK Parti İl Başkanına Ne Gösterecek

Başkan Vergili’nin, “Onların il başkanına bir şey gösteririm, siyaset ve seçim burada biter.” açıklaması ile ne demek istiyor?

AK Parti İl Başkanına seçimi bitirecek kadar önemli ne gösterecek? Kamuoyu şimdi bu soruların cevabını merakla bekliyor.

AK Parti İl Başkanı Ne Yapacak?

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt’ı “Tehdit ediyorum” diyecek kadar ne göstereceği bir yandan merak uyandırırken, diğer yandan ise AK Partililerin ne yapacağı ise merak ediliyor.

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt’ın, Vergili’nin bu söylemleri karşısında hala sessiz kalması ve cevap vermemesi ise Vergili’yi doğruluyor mu?

Editör: Ergün Başkaya