Karabük'te 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için TBMM'de temsil edilen siyasi partilerin il başkanları ve güvenlik personellerinin katılımı ile “seçim güvenliği toplantısı” düzenlendi.

Valilik Toplantı Salonu'nda Karabük Valisi Mustafa Yavuz başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, TBMM'de temsil edilen siyasi parti il başkanları ile kolluk birimlerinin diğer yetkilileri katıldı.

Vali Yavuz: "Seçimlerin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için kararlıyız"

Seçim takviminin açıklandığını ve seçimin huzur ve güven ortamı içerisinde demokrasi şöleni ortamında gerçekleşmesi, vatandaşların özgür iradesinin tam olarak sandığa yansıması için kanunların verdiği yetki ve sorumluluklar ile YSK kararları çerçevesinde çalışmalara başladıklarını belirten Vali Yavuz, şunları kaydetti:

"Seçim öncesi, seçim esnası ve sonrası için bütün güvenlik tedbirlerini eksiksiz planlıyoruz. Elimizdeki bütün imkân ve kabiliyetimizle, bu süreci siyasi parti temsilcilerimizle yakın iş birliği ve koordinasyon içerisinde yürütme kararlılığındayız. Seçimlerin, şimdiden ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Siyasi partilerden görüş ve öneriler

Toplantıya katılan siyasi parti il başkanları da seçim süreciyle ilgili görüş, öneri, talep ve değerlendirmelerini aktardılar. Yaşanabilecek olaylara karşı alınacak tedbirler de görüşüldü.

Toplantı, huzurlu ve güvenli bir seçim ortamı oluşturmak için tüm paydaşların ortak kararlılığıyla sona erdi.

Editör: Özenay Kahriman