Safranbolu Belediyesi’nin Yazıköy’de yer alan seralarında üretilen ve ata tohumu özelliği taşıyan domates, salatalık, biber, patlıcan, fasulye gibi ürünler artık Halkın Bakkalı'nda yerini alıyor.

Safranbolu Bağlarbaşı Mahallesi Alemdar Caddesi’nde daha önce Çankaya Belediyesi’nin destekleri ile açılan Çankaya Parkı içerisinde yer alan Halkın Bakkalı'nda Türkiye’deki çeşitli kooperatiflerin ürettiği organik ürünler satılıyordu. Bu ürünlere bir ilave de Safranbolu Belediyesi’nden geldi ve seralarda üretilen ürünler artık bu bakkalda oluşturulan mini manavda satışa çıkarılacak.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; ‘’Mini Manav Oluşturarak Seralarımızda Üretilen Doğal Ürünleri Safranbolu Halkı İle Buluşturacağız’’

8 Haziran’da Çankaya Parkı açılışında konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse organik tarımın önemine dikkat çekmiş ve tamamen doğal ürünlerin satışa sunulacağı Halkın Bakkalı'nda Safranbolu Belediye seralarında üretilen organik ürünlerin oluşturulacak mini manavda satışa sunulacağı bilgisini vererek şunları söylemişti: ‘’Halkın Bakkalı'nda çok yakında mini bir manav da göreceksiniz. Bu gördüğünüz manavdaki tüm sebzeler yine Safranbolu Belediyesi’nin seralarında üretilmiş, tarım alanında üretilmiş sebzeler olacak. Onları da yine sizlerle paylaşmaktan gurur duyacağız. Bugüne kadar yaptığımız tüm işler bizim gururumuz, bundan sonra yapacaklarımız da heyecanımız olacak."

Organik tarıma önem veren Safranbolu halkı, her hafta Cuma ve Cumartesi günleri Safranbolu Belediyesi seralarında üretilen doğal tarım ürünlerine Halkın Bakkalı'nda ulaşma imkânı bulacak.

halkin-bakkali-3

halkin-bakkali-2

halkin-bakkali

Editör: Özenay Kahriman