Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde pansiyonda kalan öğrencilerin iftar programına misafir oldu.

Şube müdürleri Yüksel Aydemir ve Erol Doymuş'un da eşlik ettiği programda İl Milli Eğitim Müdürü Akbaş, öğrencilerle bir süre sohbet etti, mevcut durumla birlikte öğrencilerin fikir ve görüşlerini dinledi.

Ardından iftar programının bitimine müteakip değerlendirmelerde bulunan Akbaş, öğrencilere, devletin tüm imkanları ile yanlarında olduklarını vurgulayarak,

"Ramazan ayının manevi iklimini hep birlikte yaşıyoruz. Bu mübarek ayda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin iftarına misafir olarak, iftar bereketini birlikte paylaşıyoruz. Çoğu iftar vaktinde, anne ve babalarınızla ailelerinizle birlikte değilsiniz, ama okulumuzun, pansiyonumuzun yöneticileri, öğretmenlerimiz ve görevlilerimiz her zaman burada, bir derdiniz bir sorununuz olduğunda bizlere ulaşabilirsiniz, kapımız sizlere her zaman açıktır.

Biz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve tüm eğitim gönüllülerimiz ile büyük bir aileyiz. Sizler burada yatılı kalan öğrencilerimiz, bizlere ve devletimize emanetsiniz. Karabük Anadolu İmam Hatip Lisemiz köklü bir okuldur. Ben de bir imam hatipli olarak burada uzun yıllar görev yaptım. İmam hatipli bazı arkadaşlarımız iş insanı, mühendis, doktor oldular.

Bunların hepsi güzel örnekler. Sizler de kendinize güvenin ve buradan mezun olduğunuzda en başta kökünü ve değerini bilen birer örnek insan olacaksınız. Biz buna inanıyoruz. Kendinizi akademik ve çok yönlü geliştirmeyi ihmal etmeyin. Devletimizin eğitime sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirin. Bu düşünceler ile başarılı süreç yöneten okul idaresine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Ramazan ayının huzur ve sağlık getirmesini temenni ediyor, derslerinizde başarılar diliyorum" dedi.

Editör: Vasfiye Yılmaz Tunç