Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu ve yönetimi, basın mensuplarıyla Safranbolu Boss Cafe Restaurant’ta kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda kongre sürecinden itibaren yaptıkları ve yapacakları çalışmalardan bahseden MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, pek çok konuya değindiği açıklamasında, MHP’nin her alanda aktif olarak yer alacağına vurgu yaptı.

Yönetim Kurulundan Alpaslan Kanca, Ümit Hakan Yılmaz, Mustafa Turgut Cengiz, Yunus Çelik, Ebrar Güngör, Yavuz Taşyıkan ve Hüseyin Yalçın’ın da hazır bulunduğu basın toplantısındaki konuşmasına şehitlerimizi anarak ve ailelerine başsağlığı dileyerek başlayan MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, “Basın bizim için, Milliyetçi Hareket Partisi için oldukça önem arz ediyor. Çeşitli partilerde bazen yapılan haberlere çeşitli şekillerde siyasiler tarafından tepkiler oluyor. Basının yapması gereken, doğru gördüğünü, doğru bildiğini, olmasını istediğini yazmasıdır. Siyasetçiler her şeyi aynı anda göremez, bilemez, tespit edemez. Çünkü gün içerisinde çok farklı yerlerde, çok farklı çalışmalar içerisinde oluyoruz. Atlamış olduğumuz şeyler olabilir. Bizleri doğru görmediğiniz her alanda, her konuda istediğiniz zaman uyarabilirsiniz. İstediğiniz şekilde, istediğiniz eleştirileri bizlerle ilgili yapabilirsiniz. Biz doğru olmayanı düzeltelim, daha doğru hale getirelim. İleriye dönükte hata yapmayacak şekilde hem teşkilatlarımızı hem partimizi hem de Karabük’te yapacağımız çalışmaları daha iyi şekilde yönetelim.” dedi.

"Cumhur İttifakını önemsiyoruz"

“Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Teşkilatlarımız, partimiz, genel merkezimiz buna hat safhada önem gösteriyor, özen gösteriyor.” diyen MHP Karabük İl Başkanı Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin her yerde var olduğunu dile getirerek, “Cumhur İttifakını önemsiyoruz. Cumhur İttifakı ile birlikte her daim güç birliği içerisinde bütün sorunlara başta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli olmak üzere çözüm arıyoruz.” dedi.

Kongre süreci öncesinde yapmış oldukları çalışmalardan bahseden Gedikoğlu, davetiyenin önemine vurgu yaparak, “Sizin bizle burada olmanızı arzu ediyoruz. Siz bizim için önemlisiniz. Bu Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresi’dir ama bizim için düğünümüzdür, bayramımızdır. Sizi düğünümüzde görmek istiyoruz demektir. Bu davetiyemiz de Karabük’ün büyük bir bölümünde ciddi karşılık buldu. Yoğun bir katılımla kongremizi şölen havasında gerçekleştirdik. Bu bizi son derece mutlu etti.” dedi.

Kongrede delegelere delege kartlarını ulaştırdıklarını ve kurumsal bir havada kongrenin geçmesini sağladıklarını söyleyen Gedikoğlu, mazbatayı almalarının akabinde ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “’Karabük’te farklı bir şey yapalım. Bir ilki yapalım.’ dedik. Bütün siyasiler bayramlarda, özel günlerde, gaziler gününde, şehitler gününde maalesef şehitliğimizi, gazilerimizi hatırlıyoruz. Biz, bizim için çok özel bir gün olan mazbata törenimiz sonrasında bizim için yine aynı önem arz eden şehitliğimizi, gazilerimizin mezarlarını ziyaret ettik. Şehit Aileleri Derneğini, Gaziler Derneğimizi ziyaret ettik.” dedi.

Kongre sonrasında partiye ziyaretlerin hat safhada devam ettiğini dile getiren Gedikoğlu, ziyarete gelenlere teşekkürlerini tekrar ileterek, “Milliyetçi Hareket Partisi bütün teşkilatları bundan sonra oldukça anılacak ve her yerde olacak.” dedi.

“Seçim mi var geldiniz konusunu ortadan kaldırmak istiyoruz”

İl ve ilçelerde ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Gedikoğlu, seçim gelmeden ziyaretler gerçekleştirmenin ilk olacağını ifade ettiği konuşmasında “Seçim olmadan esnafımızı da gitmemiz gereken yerleri de ziyaret ediyoruz. Bu böyle olması gerekiyor. Halkımızda da Sivil Toplum Örgütlerinde de ‘seçim mi var geldiniz’ konusunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Sanki seçim başlamış edasıyla her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bütün gönül verenleriyle birlik beraberlik halinde olduğunu dile getiren Gedikoğlu, “Partimizde herhangi bir kırgınlık, dargınlık yoktur. Varsa da en kısa zamanda telafi ve tamir edilme şeklinde eski haline getirilecektir.” dedi.

Ovacık’taki orman yangınında ve samanlık yangınlarında zarar görenlere geçmiş olsun dileklerini ileten Gedikoğlu, ziyaretlerinin devam edeceğini dile getirerek, “Milliyetçi Hareket Partisi bundan böyle Karabük’ün her caddesinde, sokağında, mahallesinde kim Milliyetçi Hareket Partisi’ni yanında görmek istiyorsa onun yanında olacak şekilde çalışmalarını sürdürecektir.” dedi.

Karabük’te birçok kurumda ve partide değişikliğin olduğunu dile getiren Gedikoğlu, “Karabük bir değişim içerisinde. Biz de bu değişimin en ana aktörlerinden biri olacağız.” dedi.

“Milliyetçi Hareket Partisi bundan sonra Karabük’ün her yerinde olacak.”

Gedikoğlu, vatandaşların her alanda MHP’yi göreceğini dile getirdiği konuşmasında, “Her il başkanı başarılı olmak ister. Ben de başarılı olmak istiyorum. Başarılı olmak için de yapabilecek bütün çalışmaları hat safhada yapacağız. Milliyetçi Hareket Partisi bundan sonra Karabük’ün her yerinde olacak. Milliyetçi Hareket Partisi bakılan her yerde olacak. Bunu da yapacağımız çalışmalarla, dokunacağımız yerlerle, ileriye dönük ortaya çıkartacağımız yeni fikirlerle Karabük halkı da bunun farkına varacak. Diğer partiler de bunun farkına varacak.” dedi.

“Daha başarılı olma noktasında yapılacak her kavgadan da galip geleceğimizi düşünüyorum.”

MHP Karabük İl Başkanı Gedikoğlu, MHP’nin kimseyle kavgası olmadığını, tek kavganın daha başarılı olma noktasında olabileceğini dile getirdiği konuşmasında, “Cumhur İttifakını önemsiyoruz. Cumhur İttifakı ile birlikte daha iyi şeylere imza atacağımızdan eminiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kimseyle kavgası yok. Kavgası da olmayacak. Bir kavga olacaksa da daha başarılı olma noktasında bir kavga olacak. Daha başarılı olma noktasında yapılacak her kavgadan da galip geleceğimizi düşünüyorum.” dedi.

“Yeni bir koçbaşı aramaya gerek yoktur”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerle ilgili verecekleri karar doğrultusunda hareket edeceklerini dile getiren Gedikoğlu, şehirlerdeki koçbaşlarının belli olduğuna vurgu yaparak, “İllere gelen talimatlar ne şekilde olursa biz bunları uygularız. Gönlümüzden geçen tabi ki mevcut belediyelerimizle devam etmek isteriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Genel Başkanımızı ziyaretinde, ‘Devlet Beyle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de bir ittifak düşünülüyor. Bu ittifakı Devlet Beyin ifadesiyle şehirlerde koçbaşlarını belirleyerek ittifak halinde devam edeceğiz.’ diye bir söylemi var. Şehirlerde koçbaşları bellidir. Yeni bir koçbaşı aramaya gerek yoktur. Onlarla da devam etmek bizi ziyadesiyle mutlu edecektir.” dedi.

gedikoglu

“Bu maçın henüz nasıl oynanacağına karar vermediler”

MHP Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu’na AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt’ın ‘Karabük’te yerel seçimleri 7-0 alacağız.’ şeklindeki açıklaması sorulduğunda, Salt’ın Cumhur İttifakı’nı kastetmiş olduğunu belirterek, “İttifak ortağımız Sayın Başkan Ferhat Bey zannediyorum Cumhurbaşkanımızın konuşmasını ya dinlemediydi ya duymadıydı ya da yanlış bilgi verildi. Benim yönetici arkadaşlarım bu tür olaylarda hiç bana yanlış bilgi vermiyorlar. Benim yanlış konuşmama sebep olmuyorlar. Tabi ki bir il başkanı göreve geldiğinde iddialı konuşmalı. Bu bir halı saha maçı değil. 7-0, 5-2, 4-3. Henüz başlayan bir maç yok. Maç ne şekilde başlarsa kimin yeneceğine karar veririz o zaman. Henüz maç başlamadı. Yukarıda federasyon, yani sayın genel başkanlar bu maçın henüz nasıl oynanacağına karar vermediler. Maç oynanmaya başladığında biz antrenörlerimizle karar verip en iyi şekilde bunu oynamaya çalışırız. İttifak ortağımızdır. Ben Ferhat Bey kardeşimizin bunu kesinlikle ‘Cumhur İttifakı olarak 7-0 alacağız’ dediğini düşünüyorum.” dedi.

“Memnuniyetle yapmak isteriz”

Karabük ile ilgili yapılacak plan ve projelerde fikirleri sorulduğunda en iyi şekilde çözüme yönelik çalışmalar yapabileceklerini belirten Gedikoğlu, “Davet edildiğimiz her yerde bulunmak isteriz. Fikrimizin alınması istenildiği her yerde fikrimizi beyan etmek isteriz. Bu fikrimizi gelişi güzel değil yapılacak toplantılarla ilgili konu maddeleri belirlendikten sonra parti teşkilatlarımızla en iyi şekilde araştırır, en güzel şekilde fikirler üretir hatta proje bazında bile fikirlerimizi sinevizyona yansıtarak anlatacak kabiliyete sahibiz. Fikirlerimiz sorulduğu, bu oyunun içerisine dahil edildiğimizde biz bunları memnuniyetle yapmak isteriz.” dedi.

“Bugün bu kavşağın böyle olacağını o toplantıda beyan etmiştir”

KARDEMİR Kavşağı’yla ilgili sorulan soruyla ilgili değerlendirmede bulunan Gedikoğlu, kavşakla ilgili çalışmada Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin konuya dahil olduğunu ve Vergili’nin şerh koyduğunu dile getirerek, “Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili bugün bu kavşağın böyle olacağını o toplantıda beyan etmiştir. Şerh koymuştur. Ne derece dikkate alındığı bugün ortadadır. Aynı şekilde yapılmıştır. Şehir dışından gelen nakliyeci kamyonları şehre girmek için göbeğin etrafında 3 tur atıyor. Navigasyon geldiği yerden emin olsun diye belki onu yapıyor. Sonuçta bir şekilde şehre giriyoruz. Bundan sonra inşallah böyle hatalar yapılmaz diye düşünüyorum.” dedi.

Toplantıya katılan MHP Karabük İl Yöneticileri kendilerini tanıttı. Toplantı hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Editör: Ergün Başkaya