Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığından yapılan açıklamada, Mescier D.Ç. Bartın ve Karabük çalışanlarına %34 ara zam yapıldığı açıklandı.

“Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Merkez Yönetimimizin bize verdiği destekle, Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz’ın önderliğinde Mescier D.Ç’de çalışan 600 emekçi üyemize de %34 ara zam yapılarak, maaşlarında iyileştirme yapılmıştır.” denilen açıklamada, Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Kardemir A.Ş’ye yaptıkları %34 zam talebinin de olumlu sonuçlanmasını umut ettiklerini dile getirdi.

Diğer özel sektör Demir Çelik kuruluşlarında olduğu gibi Mescier D.Ç çalışanlarına sağlanan ücret iyileştirmesi ile ilgili şube başkanı Kenan Yılmaz’ın açıklaması şöyle;

“Yaşanan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı toplumun her kesiminde kendini en ağır şekilde gösteriyor. Maalesef ülkemiz bir darboğazdan geçiyor. Çalışanları hayat pahalılığının altında ezdirmemek için şartların elverdiği ölçüde üyelerimizi korumaya çalışıyoruz. Bugün de Mescier D.Ç. Sahiplerinden Sayın Mehmet Mescier ile yaptığımız görüşmeleri sonuçlandırdık. Sayın Mescier’in sağduyulu davranışı ile buradaki üyelerimizin ücretlerinde de asgari ücret artışı oranında %34 iyileştirme yapılmıştır. Sayın Mehmet Mescier’e teşekkür ederken, çalışanlara da hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.

Bölgede yetkili olduğumuz birçok Demir Çelik şirketlerinden %34’lük bir ara iyileştirme almaya devam ederken, önümüzdeki günlerde de Kardemir A.Ş. Yönetimi tarafından da aynı yöndeki talebimizin olumlu sonuçlanmasını umut ediyoruz.”

Editör: Ergün Başkaya