Toplumsal sorumluluk projelerine verdiği önemle öne çıkan bir eğitim kurumu olarak Karabük Üniversitesi, Türk Kızılay ile yürüttüğü projeler kapsamında büyük bir başarıya imza attı. 

Karabük Üniversitesi, Türk Kızılay tarafından Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası ve Altın Madalya Levhası ile ödüllendirildi. 

Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Cemalettin Yavaşçı, Karabük Türk Kızılay Kan Şubesi Müdürü Dr. Serkan Kahveci, Karabük Türk Kızılay Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Dinçer Karagöz ve Karabük Üniversitesi Türk Kızılay Kulübü Başkanı ve gönüllüleri, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ı Rektörlük makamında ziyaret etti. Ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş da eşlik etti. 

Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası ve Altın Madalya Levhası, Türk Kızılay Karabük Şube Müdürü Cemalettin Yavaşçı ve Karabük Kızılay Kan Şubesi Müdürü Dr. Serkan Kahveci tarafından KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a takdim edildi. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, düzenli olarak kan bağışı yapan Karabük Üniversitesi personeli ve öğrencilerinin, Türkiye’nin ihtiyacı olan kan ürünlerinin teminine önemli ölçüde destek olduğunu belirterek, “Üniversitemiz, Türk Kızılay tarafından ‘Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası ve Altın Madalya Levhası‘na layık görüldü. Tüm personelimize ve öğrencilerimize kan bağışı konusundaki hassasiyetleri için minnetlerimi sunuyorum. Türk Kızılayına verdiği kıymetli madalyadan ötürü teşekkür ediyorum” dedi. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Türk Kızılay ekibine ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

Türk Kızılay Karabük Şube Müdürü Cemalettin Yavaşçı, misafirperverliği için KBÜ Rektörü Kırışık’a teşekkür etti. 

Editör: Özenay Kahriman