Malezya’da düzenlenen 4. İşitme Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası’na Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde hazırlanan İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımı dünya ikincisi oldu.

Kayseri, Manavgat, Afyon ve Karabük’te yoğun bir kamp dönemi geçiren, ardından Malezya’nın Başkenti Kuala Lumpur’un ev sahipliği yaptığı organizasyona ilk kez katılan ay-yıldızlı ekip, grup aşamasında Polonya ve ABD’ye kaybetmesine rağmen İngiltere ve Japonya’yı yenerek yarı finale çıkmış, yarı finalde tekrar karşılaştığı Polonya’yı 2-1 mağlup ederek finale çıkma başarısı göstermişti.

KLFA Stadında ABD ile final maçına çıkan milli takım karşılaşmayı 3-0 kaybederek dünya ikincisi oldu.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Malezya’da düzenlenen 4. İşitme Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası’nda Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde hazırlandıklarında takımımızı ziyaret etmiş ve kendilerinden bayrağımızı dalgalandırmalarını ve ciddi başarılar beklediğimizi ifade etmiştik. Dünya Kupası’nda elde ettiğimiz ikincilik derecesi, sadece İşitme Engelli Kadın Futbolu tarihinde değil Türk kadın futbolu tarihinde de önemli bir başarı. Milli takımımız ile gurur duyuyor, tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

kbü-hazırlık1