Karabük Üniversitesi Rektörlük Binası önünde gerçekleşen bayramlaşma törenine Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni ile Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm, akademik ve idari personel katıldı.

Bayramlaşma programında konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Ramazan Bayramı bizim için milletimiz için gerçekten büyük önem taşıyan bir bayram” diyerek, Ramazan ayının insanın özelliklerini, sınırlarını fark etme açısından son derece önemli bir ay olduğunu dile getirdi. Ramazan ayıyla birlikte pek çok değeri kazanmış olmayı umut ettiklerini belirten Rektör Kırışık, “Ramazan ayında yaptıklarımızı sonrasında devam eder hale gelmemiz de gerçekten bizim için önemli. Sadece kendimiz için yaşamamak, sadece kendimiz ve ailemiz için değil bir ülke için bir millet için bir alem için yaşamak, onların da ihtiyaçlarını düşünebilmek, öngörebilmek ve onlar için de fayda üretmeye çalışmak bizim için son derece önemli, kıymetli bir değer. İnsan olmamızın asıl önemli gayelerinden birisi de topluma, insanlığa fayda üreten birer insan haline, model insan haline gelebilmemizdir” şeklinde konuştu.

Karabük Üniversitesi ailesi olarak Üniversiteye, Üniversitenin değerlerine, kültürüne, bugününe, geçmişine ve geleceğine sahip çıkmanın önemine işaret eden Rektör Kırışık, “Karabük Üniversitesi geçmişten getirdiği birikimiyle geleceğe, Türkiye Cumhuriyeti Devletine çok önemli katkılar ve değerler sunacak, sunan ve sunmaya devam edecek olan bir Üniversitedir” diye konuştu.

Türkiye’de ve dünyada ilk defa gerçekleştirilen Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’e hem ev sahipliği yaparak hem de organizasyonun sahibi olarak önemli bir adım attıklarını dile getiren Rektör Kırışık, “Bu bizim dünyaya Türkiye Yüzyılını, Türk medeniyetini yaygınlaştırmamız için ilke aldığımız temel değerlerimizi ‘sosyal bilimler’ olarak geliştirme amacıyla ortaya koyduğumuz bir vizyondu” ifadelerini kullandı. Rektör Kırışık, Sosyalfest’i büyük bir başarı ve coşkuyla gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Karabük Üniversitesi ailesi üyeleri olarak hepinizin çok kıymetli, çok değerli katkıları var. Hepinize bu organizasyona verdiğiniz destek ve buna yönelik yapmış olduğunuz bütün emekler için çok teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun. Biz bir arada oldukça, birbirimize kenetlendikçe, birlikte ortak iyiliği, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin iyiliğini sağlamak için uğraştıkça, insanlığın sorunlarını çözmek için gayret ettikçe inşallah bizimle rekabet edilemeyecek bir noktaya geleceğiz” dedi.

KBÜ Rektörü Kırışık, Karabük Üniversite personelinin Ramazan Bayramını en içten dileklerinle kutlayarak, “Bu bayram vesilesi ile Türkiye’nin Türkiye Yüzyılı vizyonunun gerçekleşmesi duasını sizinle paylaşmak istiyorum ve biz de bu duaya Karabük Üniversitesi olarak hep birlikle büyük katkılar sunacağımıza gönülden inanıyorum. Bayramınızı tebrik ediyor, nice Ramazan aylarına, Ramazan Bayramlarına sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde ulaşmanızı diliyorum. İnşallah bu bayram hürmetine iki cihanda hepinize saadet, sıhhat ve afiyetler diliyorum” dedi.

Kbü Bayramlasma2Kbü Bayramlasma1

Editör: Özenay Kahriman