Karabük Üniversitesi, Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST Girişim Yarışmalarında Haberleşme ve İletişim Teknolojileri ve Afet Yönetim Teknolojileri kategorilerinde finale kalan takımları ile yerini aldı.

Karabük Üniversitesi, Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST 2023’te Haberleşme ve İletişim Teknolojileri kategorisinde PhotonX takımı ve Afet Yönetim Teknolojileri kategorisinde Owline takımı ile yerini aldı. Takımlar sunumlarını yaparak TEKNOFEST Girişim Yarışmalarında Karabük Üniversitesini temsil edecek.

Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’nin üç büyük şehrinde gerçekleştirilmesi planlanan festival, başkent Ankara’da başladı. 30 Ağustos – 3 Eylül tarihlerinde Ankara Etimesgut Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST Girişim Yarışması, Eğitim Teknolojileri, Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Haberleşme ve İletişim Teknolojileri, Turizm Teknolojileri, Çevre, Enerji ve İklim Teknolojileri, Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri, Afet Yönetim Teknolojileri ve Engelsiz Yaşam Teknolojileri olmak üzere 10 temada gerçekleşecek. Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları bir araya getiren TEKNOFEST Ankara, coşkuyu ve heyecanı göklere taşıyacak.

Karabük Üniversitesi bünyesindeki takımlar, festivaldeki ziyaretçilere projelerini anlatarak bilgi veriyor, çalışmalarına dair sunum yapıyor. TEKNOFEST Girişim Yarışmasında, Karabük Üniversitesi, Haberleşme ve İletişim Teknolojileri kategorisinde Mehmet Emin Çil, Osman Yusuf Ersöz, Mehmet Kutluhan Önsöz, Mert Ercan Kahriman, Eray Gülnar’dan oluşan PhotonX takımı ile Afet Yönetim Teknolojileri kategorisinde Celalettin Aydemir, Ayşe Hümeyra Cengiz, Ümran Aygür ve Eyüp Kaya’dan oluşan Owline takımı ile finalde yer alıyor. 

Editör: Vasfiye Yılmaz