Karabük'e bir dizi ziyaret gerçekleştiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Valilik çıkışında yaptığı açıklamada, Karabük'te 21 yılda 24 milyarın üzerinde yatırım yapıldığını söyledi.

Bakan Tunç, "Karabük, Türkiye'nin ekonomisine demir çelik sektöründe önemli yer tutan bir ilimiz. Karabük Demir Çelik Türkiye demir çelik sanayisinin öncülerinden. Üretimin devam ettiği, ülkemiz ve Karabük ekonomisine can vermeye devam ediyor. Dünya mirası Safranbolu'muz, Eflâni'miz, Ovacık'ımız, Yenice, Eskipazar'ımız her biri birbirinden değerli yeşiliyle doğal güzellikleriyle Karabük bir cennet. Karabük'te kendi memleketimizde bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar hükümetimiz döneminde Karabük'te geçtiğimiz 21 yılda yaklaşık 24 milyar tabi bu rakamlar güncellendiğinde daha büyük rakamlar ortaya çıkar. Devam eden de bir o kadar yatırımlar var. Karabük Türkiye'nin kalkınma hamlesinden pay almaya devam ediyor." dedi.

Karabük'e yeni adliye binası müjdesi veren Bakan Tunç, "Karabük'ümüzün adliyeye ihtiyacı vardı. Demir yollarına ait bir araziyi 21 bin metrekarelik bir alanda Karabük'e yeni bir adliye binası kazandıracağız. Karabük Adliyesi'nin arsa tahsisi tamamlandı. 2024 yılında yatırım programına alındığında projemizi hızlı şekilde tamamlayacağız. Karabük'e yakışır bir adalet sarayı kazandırmış olacağız. Adalet sarayının içerisinde Karabüklü vatandaşlarımız haklarına en adil şekilde kavuşacaklar." ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi