Karabük’ün Yenice ilçesine bağlı Yortan Beldesi’nde, Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü, sıra dışı bir kutlamaya sahne oldu. Vatandaşlar, jandarma personeline sürpriz bir kutlama yapmak amacıyla asılsız bir ihbarda bulundu. Yortan beldesinde gece saatlerinde, gençler arasında kavga olduğu ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi.

SÜRPRİZ KUTLAMA

Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kendileri için hazırlanan sürprizden habersiz bölgeye ulaşan jandarma ekipleri, gençler tarafından alkışlar ve meşalelerle karşılandı. Sürpriz karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen jandarma personeli, vatandaşların bu jestine teşekkür etti.

BELEDİYE BAŞKANINDAN KUTLAMA

Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki ve gençler, sürpriz karşısında şaşkınlık yaşayan jandarma personelinin kuruluş yılını kutladı. Başkan Tiryaki, jandarma teşkilatının toplum güvenliğine yaptığı katkıları vurgulayarak, onların her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

VATANDAŞLARDAN DESTEK MESAJI

Vatandaşlar, jandarma teşkilatının toplum güvenliğine yaptığı katkıları vurgulayarak, onları onurlandırmak istediklerini belirtti. Jandarma personelinin fedakarlıkları ve özverili çalışmaları nedeniyle onlara minnettar olduklarını ifade eden vatandaşlar, teşkilatın kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Kutlama, gençlerin meşalelerle oluşturduğu görsel şölen ve alkışlarla başladı. Jandarma personeli, şaşkınlık ve mutluluk içinde kutlamalara katıldı. Etkinlik, hatıra fotoğrafları çekilerek son buldu.

Editör: Özenay Kahriman