AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP ile yapılması planlanan ittifak sorusu üzerine, “Bu ittifakın anlayışı görevin kimde olduğuna bakmadan bize hizmet etmeyi söyler. Bu ittifak bizim açımızdan son derece değerli ve önemlidir. Bir anlayış ve değerledir. Yani biz diğer ittifaklar gibi koltuk pazarlıkları yapan bir ittifak değiliz. Biz değerler üzerinde bir araya gelen bir ittifakız” dedi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde il teşkilatları ile istişare toplantısı gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Karabük’te parti mensuplarıyla bir araya geldi.

Gençlik Merkezinde partililer ile istişare toplantısına katılmak üzere Karabük’e gelen Kandemir, AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, İl Başkanı Ferhat Salt, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve teşkilat kademesi tarafından karşılandı.

"Karabük bizim gönlümüzün şehri" diyen Kandemir sözlerine şu sözlerle devam etti; "Karabük bizim gönlümüzün şehri, heycan duyduğumuz, insanıyla kucaklaşınca mutlu olduğumuz, partimizin çok iddalı olduğu, son genel seçimlerde bir kere daha milletin huzuruna çıktığımızda 2 Milletvekili ile parlementoda temsil yetkisini teslim ettiği illerden birtanesi. Gerek il başkanımızla, gerel milletvekili arkadaşlarımızla hizmet etme heycanı duyduğumuz kentlerimizden bir tanesi. Karabük'te huzura çıktığımızda Karabüklü hemşerilerimiz bizim omuzlarımıza ağır bir sorumluluk bırakıyorlar. Temsil yetkisini bizlere vererek gerek teşkilatlarımızın, gerek milletvekili arkadaşlarımızın geceli gündüzlü bir çalışması ile inşallah bu sorumluluğa layık bir şekilde hareket edeceğine inanıyorum."

Kandemir, 31 Mart yerel seçimlerinde Karabük'te ittifak yapılması konusunuda yanıtsız bıraktı.

Partililerle gerçekleşen istişare toplantısı öncesi basına açık bölümünde konuşan Kandemir, AK Parti siyasetinin millete hizmeti esas alan bir siyasi hareket olduğunu söyledi.

Yaklaşan yerel seçimlerde ellerinden gelen gayreti ortaya koyarak, projelerle, heyecanla milletin huzuruna bir kere daha çıkacaklarını anımsatan Kandemir, “Cumhur İttifakı olarak bu anlayışa uygun bir şekilde siyaset yapmayı arzu ediyoruz. İnşallah 15 Temmuz'daki bu birlikteliği memlekete, millete dair olan heyecanımızı çok daha ileriye taşıyacağız.

İnşallah teşkilatlarımızın kendi içerisindeki birlik ve beraberliğiyle bu hizmet etme yarışında milletimiz teveccüh gösterirse yerelde de bayrağı daha yukarılara taşımayı arzu ediyoruz ve bekliyoruz. Bugün şöyle, ilçelerimizde, ilimizde, teşkilatımızda, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ana kadememizde hasbihal edecek, değerlendirmemizi yapacak, yol haritamızı çıkartacağız” dedi.

“Koltuk Pazarlıkları Yapan Bir İttifak Değiliz”

Kandemir, 31 Mart Yerel Seçimlerinde MHP ile ittifak konusunda gelişme olup olmadığı yönündeki soruya ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir araya geldiğini hatırlatarak, değerlendirmeler yapıldıktan sonra kendilerinin de paylaşacaklarını söyledi.

Kandemir, “Ama şunu ifade etmek isteriz ve altını çizeriz, bu ittifakın anlayışı görevin kimde olduğuna bakmadan hizmet etmeyi bize söyler. Dolayısıyla hiçbir ilimizde bakmıyoruz. Bu ittifak bizim açımızdan son derece değerli ve önemlidir. Bir anlayış ve değerler birlikteliğidir. Yani biz diğer ittifaklar gibi koltuk pazarlıkları yapan bir ittifak değiliz. Biz değerler üzerinde bir araya gelen bir ittifakız. Bu ittifakın ruhu sadece genel seçimler değil, yerel seçimlerde de muhafaza olacaktır, derinleşecektir, biz buna inanıyoruz.

Dolayısıyla yani ne olursa olsun, hangi sonuç çıkarsa çıksın bizim arkadaşlarımız, teşkilatlarımız bu değer birlikteliği anlayışını güçlendirecek siyaseti yapmaya devam edecekler. Söylemlerimizi, duruşumuzu, projelerimizi aktarırken bu anlayış üzerine siyaset yapmaya devam edeceğiz. Biz bunu Türkiye'nin geleceği açısından son derece önemli buluyoruz. Son derece önemli görüyoruz. Biz bunu hizmet yarışı olarak görüyoruz." diye kaydetti.

Editör: Özenay Kahriman