Karabük İŞKUR Meslek Danışmanları tarafından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kardemir A.Ş.  İşbirliği ile Kardemir İkili Mesleki Eğitim Okulu'na başvuran öğrencilerine 'Mesleki Yönelim Test Bataryası' uygulandı.

İŞKUR Karabük İl Müdürü Ferhat Sarıçam konu ile ilgili konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"İŞKUR Mesleki Yönelim Test Bataryası uygulaması 2 gün boyunca devam etti ve 160 öğrenciye test uyguladık. Gençlerimizi meslek seçiminde kendi becerilerini tanımalarında yardımcı oluyoruz.

Mesleki yönelim test bataryası, meslek seçim aşamasındaki öğrencilere ve sonrasında doğru işe yerleştirilmeye yardımcı olunması amacıyla İŞKUR tarafından alanında uzman iş meslek danışmanlarımız tarafından kullanılan testtir.”

"Tüm gençlerinizi İŞKUR’a bekleriz" diyen Sarıçam, açıklamalarına şöyle devam etti;

"İŞKUR ailesi olarak gençlerimize önem veriyoruz ve onlara verdiğimiz bu tür eğitimlerin içeriğinde, gençlere, meslek seçiminin önemi ve kariyer belirleme, iş arama becerilerinin geliştirilmesi, işverenlerin beklentileri, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, aktif işgücü programları kapsamında işbaşı eğitim programından yararlanma, özel politika gerektiren gruplara yönelik olarak düzenlenen mesleki eğitim kurslarından yararlanma, iş hayatı ve işe uyum, mesleki yönelim test bataryası uygulamaları konularında eğitim başlıklarıyla daima gençlerimizin yanındayız" dedi.

Editör: Vasfiye Yılmaz Tunç