AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal mesajında; öğretmenleri hoşgörü timsali, bilgi ve kalkınmanın öncüleri olarak nitelendirirken mesajına şu ifadelerle devam etti

"Emek, özveri, sabır ve hoşgörünün timsali, insanlığa doğruyu, güzeli ve iyiyi sunan öğretmenlerimiz yüzyıllar boyunca memleketimizin dört bir yanında bilginin ve kalkınmanın öncüleri olmuşlardır.

Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği vardır.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir. Gelecek neslin yolculuğunda birer rol model, yol gösterici olan öğretmenler şüphesiz başarıdaki en büyük pay sahipleridirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutlar, başarılar ve mutluluklar dilerim."