Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse bu yıl çeyrek asrı geride bırakacak olan Dünya’nın sayılı festivallerinden, Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne davetler için Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse beraberinde Başkan Yardımcısı Halil Bakkal ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bahadır Acar ile birlikte Ankara’da ziyaretler gerçekleştirdi. 25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne davet adına gerçekleştirilen ziyaretlerin birincisi Ankara Karabüklüler Vakfı ve Ankara Karabüklüler Derneği’ne yapıldı. Başkan Köse, Ankara Karabüklüler Vakfı Başkanı aynı zamanda Trt Genel Müdür Müşaviri ve Reklam Dairesi eski başkanı Nizamettin Yücel ve Ankara Karabüklüler Derneği Başkanı Zeki Tunçkaya ile vakıf ve derneğin yönetim kurulu üyeleri Oya Yalçın Toker,   Ahmet Oğuz Gözel, Özgür Yağcı tarafından karşılandı. Ankara Karabüklüler Vakfı’nda gerçekleşen görüşmenin ve yapılan davetlerin ardından Başkan Köse Ankara Karabüklüler Vakfı Başkanı Nizamettin Yücel’e Safranbolu ve Safran temalı tablo hediye etti. 

Ziyaretlerde ikinci durak Sinema Genel Müdürlüğü oldu. Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse yaklaşık 3 ay önce Sinema Genel Müdürü olarak göreve gelen Birol Güven’i makamında ziyaret etti. Safranbolu’yu yansıtan ürünler ve tablo hediyesini takdim eden Başkan Köse Sinema Genel Müdürü Birol Güven’i 25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne davet etti. Genel Müdür Güven Başkan Köse ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dünya’nın konuştuğu bir festivale ve Safranbolu gibi eşsiz bir kente yapılan davetten ötürü teşekkürlerini iletti.

Görüşmelerde davetlerin yanı sıra işbirliği üzerinde de durularak Safranbolu ile Başkent Ankara arasındaki köprünün güçlendirilmesi üzerinde duruldu.

Editör: Özenay Kahriman