AK Parti'de 2024 yerel seçimleri için aday belirleme takvimi belli oldu. Buna göre 9 Kasım'da başlayacak aday başvuruları 17 Kasım'da sona erecek. Temayül yoklaması 19 Kasım'da elektronik ortamda tüm illerde aynı anda yapılacak.

AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, 2024 yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Salt, AK Parti'nin 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için seçim dönemi ve seçim takvimi çalışmalarının fiilen başladığını bildirdi.

Aday adaylık ücretleri netleşti

Kadın ve gençlerden yarısı engellilerden dörtte biri alınacak

Salt yaptığı açıklamasında, “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için Aday Adaylığı başvuru sürecini resmen başlatmış bulunuyoruz.

Bu sefer başvuru aidatı almıyoruz, bağış almaya karar verdik. İl belediye başkan aday adaylarından 30 bin TL, ilçe belediye başkan aday adaylarından 20 bin TL, belde belediyeleri ve büyükşehir belediye meclis üyeliği adaylarından 10 bin TL ve il genel meclisi üyeliği aday adaylarından ise 5 bin TL olarak alınması kararlaştırıldı. Sürecin partimiz ve teşkilatlarımız adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bağışlar Gazze’ye

Aday adaylarının başvuru bağışları Gazze'ye AFAD üzerinden gönderilecek. Bağışlar Gazze'ye gitsin istedik. Bütün teşkilat mensuplarımız ve aday adayı kardeşlerimizle katkı sağlamak istedik.”

Başvurular dijital ortamda alınacak

Aday adayları ön başvurusunu basvuru.akparti.org.tr adresi üzerinden veya il, ilçe başkanlıklarından yapabilecek. Aday formu sıcak imzalı şekilde İl, İlçe başkanlılarına teslim edilecek.

İl Belediye Başkan aday adaylığı müracaatı il başkanlığından, ilçe ve belde belediye başkan aday adaylığı müracaatı hem il başkanlığından hem de ilgili ilçelerden yapılabilecek. Belediye ve il genel meclisi adayı müracaatı ise sadece ilgili ilçelerde yapılacak. Tüm detaylar basvuru.akparti.org.tr adresinde yer alıyor.

AK Parti yerel seçim kampına giriyor

AK Parti, 12-14 Kasım'da Kızılcahamam'da yerel seçim gündemli çalışma kampı yapacak. AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt’ında katılacağı 81 İl başkanları ve il koordinatörlerinin katılımıyla yapılacak kampın gündemini yerel seçim sürecinde izlenecek yol haritası oluşturacak.

Editör: Özenay Kahriman