Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin 7 Mahalle 7 Park Projesi hızla ilerliyor. Projenin ilk parçası olan Esentepe Mahallesi’ndeki Hüseyin Karataş Parkı’nın açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Onun açılışından önce Babasultan Mahallesi’ndeki İbrahim Ayhan ve Esentepe bölgesinde Çankaya Belediyesi’nin desteğiyle yapılacak Çankaya Parkı’nın inşasına başlanmıştı. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün iki parktaki çalışmaları durmaksızın devam ediyor. 3 bin 500 metrekare alanda yapımı devam eden Çankaya Parkı’nda koşu, yürüyüş ve bisiklet parkuru; yeşil alan içinde kamelyalı oturma alanları, ağaçlı ve açık yeşil alanlar, kendi ürettiğimiz ürünlerin satılacağı halkın bakkalı, lavabo ve bebek bakım odası yer alacak. 

1.700 metrekare alanda yapılan İbrahim Ayhan Parkı’nda da oyun ve fitness grubu ile yeşil alan içinde kamelyalı oturma alanları olacak. 

Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Elif Köse, “Projemizin ilk parkını, Esentepe Mahallesi’mizde vatandaşlarımızın kullanımına açtık. Karşılaştığımız olumlu tepkiler beni çok mutlu ediyor. Halkımızın ihtiyaçlarına cevap vererek hizmet etmeyi sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.