Karabük Valisi Fuat Gürel, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gürel, mesajında, içinde bulundukları iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkının modern dünyada tartışılmaz bir gerçek olduğunu belirtti.

Bu anlamda toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın kuruluşlarının, aynı zamanda demokrasinin güçlenmesine de katkı sağladığını aktaran Gürel, şunları kaydetti:

"Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda yeni iletişim imkanları artarken buna paralel olarak özellikle internet kullanımıyla zenginleşen iletişim dünyasında toplum ve devlet arasında köprü olma görevi üstlenen basın mensuplarımız, görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. Milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla, içinde bulunduğu toplumu daha ileriye taşıyacak bir yaklaşımla görevini yerine getiren basın, demokrasimizin en büyük güvencesidir. Bununla birlikte ilimizin kalkınması açısından koyduğumuz hedefler doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarda, basın mensuplarımızın bizlere desteği de ayrıca gücümüzü artırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümünde, ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajansları temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutluyor, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum."