Milletvekili Niyazi Güneş Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesinde 3 Mart 1992 tarihinde meydana gelen grizu faciasında yaşamını yitiren 263 maden şehidi için Yenice'de düzenlenen anma programına katıldı.

Güneş, Zonguldak başta olmak üzere, ülkenin değişik illerinde bugüne kadar birçok evladı kaybettiklerini ifade ederek, “Bir takım yeni yasal önlemler alındı. Geride kalanlar için mutlaka eksik noksan varsa yerine getiririz ama giden canları geri getirmek imkânımız yok. Onlar ebedi mekanlarında yer alıyorlar” dedi.

Milletvekili Güneş, program sonrası yaptığı açıklama da ise, "Zonguldak kömür havzasının keşfi yapılan doğalgaz sonrası enerji ve doğalgaz üssü merkezi haline getiriyoruz. Tabi bu noktada Yenice ilçemiz de uzun süredir doğalgaz hasreti yaşayan ilçemiz. Şimdi Yenice’de doğalgaz çalışmalarımız başladı. Başlamak yüzde elli bitirmek anlamına gelir ve önümüzdeki kışa Yeniceli vatandaşlarımızı odun ve kömür yakmaktan kurtaracağız. Yaşlılarımızın duasını alarak çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi