Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Emre Altunay, Marble İzmir Fuarı kapsamında düzenlenen 6. Uluslararası Değişik Doğal Taş Yarışması’nda finale kaldı.

Genç tasarımcıların yaratıcılıklarını kullanarak hayata geçirecekleri tasarımlarını sektör profesyonellerinin beğenisine sunma fırsatı yakaladığı 6. Değişik Doğal Taş Tasarım Yarışmasında, Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Emre Altunay, kullanıcıların evlerinde kendi mikrofilizlerini yetiştirmelerini sağlayan modüler ürün tasarımı ile finale kaldı.

6.’sı düzenlenecek Uluslararası Değişik Doğal Taş Tasarım Yarışması ile doğal taş sektörüne genç ve yetenekli tasarımcıların kazandırılması, katma değeri yüksek, çevre dostu ve sürdürülebilir projeler geliştirmek, sektörün gelişimine ve rekabet gücünü destek olarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak hedefleniyor. Binin üzerinde başvurunun olduğu yarışmada genç ve yetenekli tasarımcılar tarafından ortaya konacak özgün tasarım ve ürünlerle sektörün rekabet gücü artırılması da amaçlanıyor.

Finalistler ödüllerini 17 Nisan’da MARBLE İzmir Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarında alacak.

Editör: Özenay Kahriman