Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi Kariyer Günü etkinliği farklı mesleklerden 67 başarılı ismin katılımı ile gerçekleşti.

Karadeniz Ereğli’nin köklü eğitim kurumlarından Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi’nin (KEAL) geleneksel olarak her yıl düzenlediği Kariyer Günü programı, bu yılda devam etti. 32 ayrı salonda 3 ayrı oturum halinde süren etkinlikte, çoğunluğu KEAL mezunu 67 başarılı isim, öğrencilere meslekleri hakkında bilgiler verirken kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

Etkinlikte Avukatlık, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Podoloji, Kamu Yönetimi, İnşaat Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Dil ve Konuşma Terapistliği, Peyzaj Mimarlığı, Diyetisyen, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Ebelik, Gazetecilik, Elektrik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Diş Hekimliği, Eczacılık, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Veterinerlik, Şehir ve Bölge Planlamacılığı gibi çok sayıda meslek dalıyla ilgili öğrencilere bilgiler verildi.

96 oturumun gerçekleştiği etkinliğin sonunda katılımcılara hediye takdim edilirken, birlikte bir hatıra fotoğrafı da çekildi.

Editör: Özenay Kahriman