Özçelik İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Çölcü, Sakarya Şube Başkanı Cüneyt Yüksel, Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Anadolu Havacılık Şube Başkanı Okan Ödemiş ve İstanbul Avrupa Havacılık Şube Başkanı Hakan Kamaş Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Adayı Recep Akyel ile bir fotoğraf vererek tam destek mesajı yayımladılar.

Özçelik İş Sendikası Şube Başkanı Yunus Değirmenci’nin karşısına Genel Başkan adayı olarak çıkan Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel önümüzdeki erken genel günlerde yapılması beklenilen genel merkez kongresi ile ilgili çok büyük atak yaptı.

Normalde Ekim ayında yapılacak olan fakat erkene çekilerek Haziran ayında yapılması beklenilen Özçelik İş Sendikası genel merkez kongresinde 260 delege oy kullanacak.

Genel Başkan Adayı Recep Akyel 12 şube ve 4 bölge temsilciliğine sahip olan Özçelik İş Sendikası’nda üst kurul delegesinin çoğunluğunu elde tutan 5 büyük şubeyi yanına alarak adeta ipi göğüsledi.

Bugün birlik ve beraberlik fotoğrafı veren Akyel sosyal medyalarından konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

“Emek ve alın teri davası uğruna çıktığımız bu yolda, bizlere destek veren şube başkanları ve yönetimleriyle bir araya geldik. Bu toplantıda yer alan kıymetli şube başkanlarımız söz alarak şunları ifade ettiler; Bursa şube başkanımız Mustafa Çölcü; İşçinin değişim isteğine kayıtsız kalamazdım, sonuna kadar sizinleyim.

Sakarya Şube Başkanı Cüneyt Yüksel; İşçinin emekçinin sesine kulak verdiğim için buradayım, sizinleyim, birlikte kazanacağız.

Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz; Şanlı Çelik işçisinin umudu Sayın Recep Akyel’in sonuna kadar yanındayız.

Anadolu Havacılık Şube Başkanı Okan Ödemiş; Gerçekten emeğin en yüce değer olduğunu gösterebilmek için buradayız. Kaçınılmaz olan bu değişim rüzgârının en büyük destekçilerindeniz.

İstanbul Avrupa Havacılık Şube Başkanı Hakan Kamaş; Emekçilerin baş tacı edileceği bir düzen için bu yola çıktık, sonuna kadar bu davanın arkasındayız.

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ferhan Öner ise;

Dava arkadaşım Sayın Recep Akyel ile çıktığımız bu yolda en başından beri emek ve alın teri için olan mücadelemizi bugün daha da güçlendirerek devam ettiriyoruz. Burada bulunmaktan sonsuz onur ve gurur duyuyorum.

Daha sonra söz alan Genel Başkan adayımız Sayın Recep Akyel; Bugün burada olan ve Özçelik-İş Sendikasının geleceğine isimleri altın harflerle yazılacak olan yol arkadaşım Sn. Ferhan Öner ve cesur dava adamları şube başkanları ve yönetimlerine teşekkür ederek sözlerine başladı.

Özçelik-iş sendikasının sahipleri, emek harcayan, alın teri döken sendikasını yaşatan üyeleridir. Saygıyı takdiri hak eden de onlardır. Sendikal anlayışımızı, her an üyelerini düşünen, onların isteklerini ilke edinmiş bir çizgide sürdüreceğiz. Özçelik-iş sendikası geleceğe hazırlanıyor. Tüm şube ve teşkilatlarımızı emeği alın terini yaşatmaya ve gelecekteki büyük Özçelik-iş ve HAK-İŞ hedefine birlikte ulaşmaya davet ediyoruz. Yolumuza her geçen gün daha da güçlenerek devam ediyoruz. Bugün burada bulunan şube başkanları ve yönetimleri dışında bizlere gönül veren ve desteklerini ifade eden tüm işçi ve delegasyonumuzla birlikte önümüzdeki günlerde yapılacak olan Genel Kurul için güçlü bir şekilde hazırız.”