26 Ağustos günü Büyük Taarruz ile atılan ilk adımın, bundan tam 100 yıl önce, tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri ile taçlandığını, Türkiye Cumhuriyeti devletinin, egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuştuğunu vurgulayan CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, bu kutlu mücadelenin Başkomutanı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla andı.

Fabrikalar Yapan Türkiye İçin Yeniden Kararlıyız, Başaracağız

"Ya istiklal ya ölüm" diyerek yola düşen, tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsız bir cumhuriyet kuran Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının ilk işinin, egemenliği kayıtsız şartsız millete devretmek olduğunu ifade eden Çakır,  mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bizlere düşen de 100 yıl önce kurulan cumhuriyeti, demokrasi ile taçlandırarak ülkemizi kalkındırmanın yanı sıra, mazlum halklara da umut ışığı olmaktır. 

Suriye'de, Irak'ta, Afganistan'da yaşanan gelişmeler, İslam coğrafyasında bitmek bilmeyen kardeş kavgası, bu zorunluluğun en açık kanıtıdır. 

Bölgemizin huzura kavuşması, Türkiye Cumhuriyeti'nin 'demokratik, laik, sosyal hukuk devleti' ilkesine sıkı sıkıya bağlı olmasından geçmektedir.

Fabrikalar kuran Türkiye Cumhuriyeti olmaktır.

Çalışan için Emekten yana ve Emeklisini düşünen siyaseti üretmektir 

Biliyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadele rotasını 'Zafer, 'zafer benimdir' diyebilenindir.

Bu felsefe içinde başarı ise 'başaracağım' diye başlayarak sonunda 'başardım' diyebilenindir' sözüyle bizlere bu toprakları emanet eden atalarımızın/şehitlerimizin mücadelelerini unutmadan yılmadan çalışmaktır.

Milletimize söz verdik,  Kararlıyız, başaracağız. 

Cumhuriyetimizi, ne pahasına olursa olsun, demokrasi ile taçlandıracağız.

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyoruz.”
 

Editör: Haber Merkezi