Karabük'ün yüreği güzelliklerle dolu salonlarından biri, Kuaför Tansu, sadece saçları değil, ruhları da şekillendiriyor. On yılı aşkın bir süredir, demir parmaklıklar ardındaki sessiz yankılar olmuş hayatlara dokunuyor, unutulmuş umutlara ışık tutuyor.

Mübarek ramazan ayında, bayramın arifesinde, Kuaför Tansu Dazlak ve fedakâr ekibi, zamanın ve hayatın acımasız yüzünü görmüş kadere mahkûm yürekler için yine yollara düşüyor. Ve yine, "İyi bir esnaf, iyi bir insan yüreğinden filizlenir," diyor Tansu, ve ekliyor: "On yılı aşkın bir süredir bu mahzun yüreklerle birlikteyim, onların hayata tutunmalarına, soğuk duvarlar arasında tebessüm etmelerine küçük de olsa bir katkım olması benim için tarifsiz bir sevinç."

Zobran'ın kasvetli yollarında, kaderin sınırlarını aşan bir iyilik yolculuğunda, Kuaför Tansu ve ekibi, hayatın soğuk duvarlarının ardında kalmış kadınlar için ışık oluyor. "Onlar bizim için sadece mahpus değil, hayatın zorlu sınavlarına direnen, güçlü kadınlar," diyor Tansu, "Ve biz onlar için buradayız, onlara olan inancımızla, elimizden gelen desteği sunmak için. Birlikte bu yürekleri ısıtıp, hayata yeniden sarılmalarını sağlayabiliriz. Unutmayın; her bir tebessüm, hayata tutunan bir umut ışığıdır.”

Her fırça darbesiyle solgun yüzlerde bir tebessüm, her makas sesiyle kırık dökük hayatlara bir tamir... Kuaför Tansu ve ekibi, sadece dış güzellikleri değil, iç dünyaları da aydınlatıyor, onlara sosyal bir ayna sunuyor; bu aynada kendilerini yeniden keşfetmelerine yardımcı oluyor. "Sizlerin de desteğiyle daha fazla kadın tebessüm edecek, daha fazla kadın hayatla barışacak," diye çağrıda bulunuyor Kuaför Tansu, toplumun her bir ferdine.

“Yanımızda olun, destek olun,” diyor ve devam ediyor: “Sizlerin desteğiyle daha çok kadın, hayatın renklerini yeniden keşfedecek, aynadaki yansımasında kendine olan güveni bulacak. Biz, kader mahkumlarına aynadaki güzellikleriyle mutluluk ve huzur veriyoruz. Siz de destek olun, daha çok kadın gülümsesin, hayata sımsıkı sarılsın.”

Yürekleri derin bir huzurla kucaklayan bu hareket, daha fazla kadının aynada kendine baktığında sadece yüzünün değil, ruhunun da güzelliğini görmesine vesile oluyor. Karabük'ün bu cömert yürekli kuaförü, bir kez daha kanıtlıyor ki, güzellik sadece saçların şeklinden ibaret değildir; asıl güzellik, bir başkasının hayatına dokunabilme yeteneğindedir.

Editör: Vasfiye Yılmaz