YENİCE’YE DOĞAL GAZ İŞİ TAMAM

KARGAZ, Yenice'ye doğal gaz getirmesi ile ilgili projesini EPDK'nın (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu) onayına sundu. EPDK Bu perşembe günü onaylayacak.

Yenice 10.05.2022, 15:10 10.05.2022, 15:21
872
YENİCE’YE DOĞAL GAZ İŞİ TAMAM
banner36

Karabük’ün yeşil ilçesi Yenice’ye doğal gazın gelmesi ile ilgili artık tartışmalara son nokta kondu.

Yenice’ye taşımalı sistem ile doğal gaz arzını sağlayacak olan KARGAZ Doğal Gaz Şirketi, EPDK’ya (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu) başvuruyu yaptı.

KARGAZ’ın genişleme alanı projesi kapsamında Yenice’ye doğalgaz getirmek için başvurduğu EPDK’nın, bu Perşembe günü onaylayacağı öğrenildi.

EPDK’nın, Yenice’ye doğal gaz verilmesi ile ilgili onayının ardından KARGAZ ile Yenice Belediyesi arasında yapılacak program dahilinde ilçeye doğal gaz dağıtım borularının döşeme süreci başlayacak.

Bu yıl doğal gaz dağıtım borularının ilçeye döşeme çalışmalarının başlayacağı belirtilirken, AK Parti Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş de müjdeyi hemşerileri ile paylaştı ve “Allah’a şükür ki sözümüzde durduk ve memleketimiz Yenice’ye doğalgazın gelmesini sonuçlandırdık. İnşallah en kısa sürede evlerimizde doğal gazı yakacağız. İlçemize doğal gazın gelmesi noktasında emeği geçene herkese sonsuz teşekkür eder, hemşerilerime de hayırlı olsun dileklerimi sunarım.” diye konuştu.

Yorumlar (2)
Ümit 1 hafta önce
Adam adam yaparsa Erdal başkan yapar. Bu zamana kadar bu işin peşinde durmayan herkeze hakkımız haram olsun.
hüseyin 6 gün önce
Doğalgaz kullanıpta pahalı diyen varsa nankördür.Dünyada doğalgaz fiyatları 12 kat arttı ve devleyimiz tüketiciye yansıtmamak için faturaların 4 de3 ünü sübvanse ediyor.Son zamdan önce 5 de 4 ünü sübvanse ediyordu.Doğalgazı halen pahalı bulan varsa kömür yaksın.ocaktada tüpgaz yaksın.Allah devletimize zeval vermesin.1990 lı yıllarda doğalgazın buralara kadar gelebileceğini hayal bile edemiyorduk.
banner11
banner12
21
az bulutlu
banner125
banner18
banner74