YENİCE BELEDİYESİNDE FAZLA MESAİ GASPI MI UYGULANIYOR

Yenice Belediyesinde çalışan işçilerin fazla mesai ücretlerinin veya izinlerinin Başkan zeki Çaylı tarafından hukuksuzca gasp edildiği iddia ediliyor.

Yenice 26.05.2022, 16:34 26.05.2022, 17:07
1067
YENİCE BELEDİYESİNDE FAZLA MESAİ GASPI MI UYGULANIYOR
banner131
banner36

Yenice Belediyesinde çalışan işçilerin fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi veya yapılan fazla mesai kadar izinli sayılmamaları işçileri çileden çıkardı.

Kamu kurumlarında çalışan personellerin yaptığı fazla mesailerinin karşılığında ya ücretinin verilmesi ya da izin kullandırılma zorunluluğu olmasına rağmen, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın bu hakları yok saydığı iddia ediliyor.

Yenice Belediyesinde çalışan işçilerin uzun süredir fazla mesai ücretlerini alamadığı, karşılığında izinde kullandırılmadığı şikayetleri suç duyurusuna dönüştü.

Başkan Zeki Çaylı’nın hukuk dışı bu uygulamasının savcılık tarafından incelenmesi gerektiği de belirtiliyor.

MHP’Lİ BELEDİYE DİSK’TE ISRARLI

Milliyetçi Hareket Partili Yenice Belediyesinde uzun yıllardır yetkili sendika olan DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası'ndan istifa etmek isteyen belediye işçilerinin Zeki Çaylı tarafından tehdit edildiği de konuşulan iddialar arasında yer alıyor.

Özellikle fazla mesai haklarını alamayan ve sendikaları tarafından da hakları korunmayan Yenice Belediyesindeki çok sayıda işçi Genel İş Sendikasından istifa etmek istemesine rağmen, Başkan Çaylı’nın tehditleri ile zorla durdukları öne sürülüyor.

Yorumlar (4)
Gubbettin Turan 1 ay önce
Islerine gelmiyorsa işi bıraksınlar dışarıda kamu işine girmek isteyen binlerce insan var yenice gibi küçük bi yerde daimi kamu işi buluyorsun sonra ağlıyorsun işe girdiklerindede sistem böyleydi hersey işe girene kadarmı adam istese bi yolunu bulur işçi maaşlarını ödemez yada geciktirir ayın 15nde maaş aldıklarına dua etsinler .birakin bu işleri zeki caylinin yenicede herkese illaki bir faydasi olmustur.
kızıl elma 1 ay önce
adam işe girdi diye mesai alyacak değil ya. çoluk çocuğundan ayrı kalıyorsa fazla mesaisi verilmeli. Vermeyeceklerse bırakılmamalı. O koltukdan gidince geriye dönük davadan işçi hakkını alır zaten. işçi şimdi işten çıkarılma korkusundan sesini çıkarmıyor olabilir. Zamanı gelince çıkaran olur.
Belediye işçisi 1 ay önce
Karabük belediyesi sütten çıkmış ak kaşık demi.adam kayırma,liyakatsiz yükselme, farklı maaş uygulaması ve işe bile uğramayan kişiler
yenice seveni 1 ay önce
Gün geçmiyor ki bu zatın gafları ve hataları bitmiyor insanlara çalışanlara uyguladığı eziyet ve zorluklar yaparken bunları ilçe ve il yönetimi görmüyormu duymuyormu bir de hala utanmadan sıkılmadan 4 sefere adayım diyor daha bir ay öncesine kadar kapalı kapılar ardında mensubu olduğu Parti'ye de mm edigini bırakmayan bu zatı hala aday yapacaklarmi anlamış değilim bu şahıstan idareci olmaz ancak despot biri olur saygılarımla
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74