29 Hazirandan itibaren başlayan, tamamı ücretsiz olan ve 6-18 Yaş Gruplarına hitap eden Yaz Spor Okullarına bugüne kadar 6️ binin üzerinde sporcu katıldığı açıklandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce İl ve İlçelerdeki tüm spor tesislerinde 16 farklı branşta başlatılan ve gençlerin yoğun ilgisi ile devam eden Yaz Spor Okulları antrenmanlarına katılan Vali Fuat Gürel, gençlerin heyecanlarına ortak oldu.

Yaz Spor Okulları kapsamında Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda devam eden Futbol Antrenmanları ile Merkez ve 100.Yıl Spor Salonlarındaki Basketbol, 5000 Evler Çok Amaçlı Spor Salonunda devam eden Güreş, Taekwondo, Voleybol ve Cimnastik Antrenmanlarını ziyaret ederek gençler, antrenörler ve velilerle sohbet eden Vali Gürel, tüm gençleri ve ailelerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bu imkanlarında faydalanmaya, spor yapmaya ve tesisleri kullanmaya davet etti.
 
Branşlarda en yoğun talebin Voleybol, Futbol, Basketbol, Taekwondo, Cimnastik ve Yüzme branşlarında olduğu açıklanırken salonlarda ve tesislerde her gün yaklaşık 2️ binin üzerinde sporcu çalışmalarına devam ediyor. 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında ise 2022 yılında yaklaşık 7️ bin genç havuzla buluşarak yüzme öğrendiği belirtilirken, yıl sonuna kadar bu sayının 10 binin üzerine çıkmasının planlandığı açıklandı.

Editör: Haber Merkezi