Esnaf Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen Başkanlığını Yaptığı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını Birlik Genel Sekreteri Yıldıray Yıldırım'a devrettiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

Tümen yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

"Kıymetli Esnaf Arkadaşlarım
Sizlerin destek ve güveni ile kurucusu olduğum Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda 20 yıldır Başkan olarak görev yapmanın gururunu yaşıyorum. En son gerçekleşen Genel Kurulu’muzda bundan sonraki dönemde artık bu göreve aday olmama kararı aldığımı ve bu onurlu görevi layıkıyla yapacağına inandığım bir başka kardeşimize devretmenin hepimiz için daha doğru olacağı kanaatimi siz değerli esnaf dostlarımla da paylaşmıştım. 

Bu kararım çerçevesinde, hepinizce de malum olduğu üzere siz değerli dostlarımın tekrar eden güven ve teveccühleri ile 07.05.2022 tarihinde yeniden Karabük Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’na seçilmiş olmam, yine S.S. Karabük 2 No.lu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kredi Kooperatifi’ndeki başkanlık görevimle birlikte Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunda şahsıma tevdi edilmiş olan görevin sorumluluğu ve yoğunluğu nedeni ile Karabük Esnaf Odası Başkanlığı görevimi,daha önce de söz verdiğim , birlik Genel Sekreteri olarak görev yapan Yıldıray YILDIRIM kardeşimize devretme kararı almış bulunmaktayım. Yine bu görev değişikliği nedeniyle boşalan Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreterliği görevine de değerli çalışma arkadaşım, kardeşim Hasan ŞAHİN’in getirildiğini siz değerli esnaf dostlarım ve Karabük Kamuoyu ile paylaşmaktayım. Bugünden itibaren Siz değerli esnaf ve sanatkarımıza hizmetimi Karabük Esnaf Odaları Birliği ve Karabük 2 Nolu Kredi Kefalet Kooperatifi başkanlığım ile devam ettireceğim.

Bugüne kadar büyük bir gururla taşıdığım görevlerimde önceliğim, esnaf kardeşlerimin huzuru ve mutluluğu olmuştur. Bu bağlamda bir başkan olarak birlik ve beraberliğimizin sağlanması için her türlü fedakarlıkta bulunmada en ufak bir tereddüt duymadığımı, birlik ve beraberliğimizin her şeyden önemli olduğunu, bugünlere hep birlikte bu şekilde geldiğimizi hatırlatarak, şahsıma gösterilen güvene layık olmak için bundan sonra da azami gayretle çalışmalarıma devam edeceğimi siz değerli dostlarıma ifade ederek, hepinize bol bereketli kazançlar ve esenlikler diliyorum."