Kardemir Karabükspor üst üste iki maça çıkmadığı için TFF tarafından Bölgesel Amatör Liginden (BAL), bir alt lig olan Yerel Amatör Lige düşürüldü.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kardemir Karabükspor’un Bölgesel Amatör Liginden de (BAL) düştüğünü ilan etti.

Bölgesel Amatör Ligi 5. Grupta yer alan Kardemir Karabükspor Futbolu Kulübü, fikstürde yer alan karşılaşmalara üst üste iki hafta çıkmadığı için TFF tarafından BAL liginden düşürülmesine karar verildi.

TFF tarafından yapılan açıklamada; “Kardemir Karabükspor Kulübü 02.10.2022 tarihinde Karabük İdmanyurdu Spor ile oynanması gereken Bölgesel Amatör Ligi 5. Gurup, 1. Devre, 1. hafta müsabakası ile 09.10.2022 tarihinde Kavaklıdere Spor ile oynaması gereken, Bölgesel Amatör Ligi 2. hafta müsabakası olmak üzere ikinci kez müsabaka saatinde sahada hazır bulunmayarak, talimatlara aykırı harekette bulunması nedeni ile Türkiye Futbol Federasyonu  Amatör Disiplin Kurulu Başkanlığı'nın 12.10.2022 tarih ve 7 sayılı toplantısında ( 3-0 ) hükmen mağlubiyet cezası ile birlikte, bir alt lige düşürülmesi cezası kararı verildiğinden, fikstür gereği 2022-2023 sezonunda oynaması gereken tüm Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında (3-0) hükmen yenik, rakip takımları ise (3-0) hükmen galip sayılacaklardır.” Denildi.

TFF, yaptığı açıklamada Karabükspor’un katılım ücreti olan 28 Bin liranın da geri iade edilmeyeceğini belirtti ve şu ifadelere yer verdi;

“Ayrıca, 2022-2023 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsünün 3. maddesinin 6. Fıkrasının; "BAL'a katılacak olan kulüpler, katılım ücreti olan 28.000 TL'yi nakit olarak TFF hesabına yatırmak zorundadır. Katılım ücreti sezon sonunda kulüplere iade edilir. Ancak takımın grupların belirlenmesinden sonra ligden çekilmesi, çıkarılması veya yerel amatör kümeye indirilmesi hallerinde iade edilemez. Disiplin Kurulları tarafından para cezası verilen kulüpler borçlarını ödemedikleri taktirde, bu borçlar sezon bitiminde ilgili kulüplerin TFF hesabına nakdi olarak yatırdıkları 28.000 TL'lik katılım ücretinden kesilir. "Hükmün gereğince Kardemir Karabükspor Kulübü'nün Federasyonumuza yatırdığı katılım ücretinin irat kaydedilmesi için gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.”